şükela:  tümü | bugün
 • amphetamine ile yakın ozellikler gostermesine ragmen beyinde daha fazla etki yaratıyor(sinir sistemi)..medical alanda obezite tedavisinde kullanılıyor fakat tedavi alanı sınırlı bırakılmıs..bu yuzden illegal olarak uretiliyor,abuse edilme ve bagamlılık yaratma potansiyeli cok yuksek..
 • kullanılan diger isimleri;speed, ice, chalk, meth, crystal, crank, fire, glass..
  beyin hucrelerini oldurmesi en bilinen yan etkisi..bir cok kimyasal gibi salgılanan dopamine ve seratonin miktarını arttırıyor..
  parkinson hastalıgına benzer etkilere ve ciddi davranıs bozukluklarına,terlemeye,asırı kaygılanmaya,paranoyak ve agresif davranıslara,kalp rahatsızlıklarına ve hiper tansiyon sahibi kisiler tarafından kullanıldıgında olume sebep olabiliyor..
 • kullanımı sonrası iki gun ile on gün arası sinir uçlarının a$ırı uyarılması sinir sistemi tahribatı etkisiyle ki$iyi a$ırı asabi ve çekilmez yapan uyu$turucu.
 • amfetaminin nitrojen atomu üzerinde metil olani.
 • üretimi oldukça kolay olan (hatta fazla kimya bilgisi ve süper bi laboratuvar ortamı istemeyen), üretim sonrası beyaz ta$ ve zamanla $effaf kristal* görünümünde olan, yüksek doz alındığında etkisi günlerce (belki haftalarca?) süren, climaxi kokain veya ecstasy gibi kısa süreli ve kuvvetli olmayan, sonrasında tükenen serotonin ve dopamin nedeniyle yüksek duygusal yoksunluğa, zihinsel ve fiziksel yorgunluğa ve amfetamin türevlerinin diğer etkilerine yol açan madde. türkiye'de satı$ı vardır ancak yaygın değildir. uzun süre kullanımı değil bi kaç kez denenmesi bağımlılık yaratabilir ve ilaç tedavisiyle bile kurtulmak zor olabilir.
 • amerika'da fakir tasra bolgelerinden sonra son olarak buyuk sehirlerin ozellikle gay gruplari arasinda yayildigini gazetede okudugum kulaga cok korkunc gelen madde. bir yan zarar olarak insanlarin korunmadan tanimadiklari insanlarla seks yapmasinda etken oldugu icin bircok insanin hiv kapmasina neden oluyormus.
 • kronik kullanımında, her $ey süper gidiyor olsa ve kafaya takacak hiç bir problem olmasa bile* ani bir ruhsal çöküntü yaratıp ki$iyi ruh gibi ya$amaya iten, ayrıca karar mekanizmasının da dengesini bozup ani ve yanlı$ kararlar aldıran upper. ayrıca kemik erimesi yaptığı da bilinmektedir.
 • spun filminde mickey rourkenin tır şöförlerini uyanık tutmak için kullanılan hapları hammadde olarak kullanıp ürettiği madde.
 • hitler inde hergün düzenli olarak kullarmis oldugu bir madde ... bkz.http://www.amphetamines.com/adolf-hitler.html
 • amerikada 1/1 oraninda satilir,yani grami 100 amerikin daalir civarindadir, fiziksel bagimlilik yapmaz dense de yalandir, ya doktor ya da sagdan soldan duyan konusuyordur. (4-5 gun 1 lokma yemeden uyanik kalip yatip kalktiktan sonra uff desen yere dusecek,2 kat merdiveni mola vermeden cikamayan vucut, ki kendine gelmen 3-4 gun surer,gayet fiziksel bagimlilik sayilabilir,ya da bilgisayarin basindan kalkip tuvalete gidip gelince kan ter icinde nefes nefese kalmak) fiziginizin,ruhunuzun,cevrenizdekilerin icine eder birakir. ben arada sirada yapiyorum ya ne var ki ben hic bi seye bagimli olmam diyen adamlara bir maddeye bagimli olmak neymis gayet guzel ogretir.tabi ki 1-2 denemeyle bagimlisi olmak falan yalan, 1-2 defa ice yapmakla kafasini bile anlayamazsin anca kalbin hizlanir ama kafasini bir defa anladigin zaman, ya ufak ufak bu yolun yolcusu olursun ya da gercekten olayin sakatligini gorup,1-2 hafta gotu sikip birakirsin. turkiyede tam yayginlasmadan; eroinden kokainden daha oncelikli kontrol altina alinmasi gereken uyusturucu madde budur. cunku satisina baslanildigi yerde(sehir,ulke,kita) en hizli yayilan bu zikkimdir. ulan gencler!... biliyorum dinlemiceksiniz hatta kendi yazdigima gotumle guldugum gibi siz de gulceksiniz ama bu is boyle...hayatinizin "icedan once,icedan sonra" diye 2ye ayrilmasini istemiyorsaniz, bosverin. ice bagimlisi olup birakmak gercekten coook saglam got ve bilincli cevre ister, ama istedigin kadar birak, hic bir sey eskisi gibi cici olmaz