şükela:  tümü | bugün
  • d&r, idefixe ve odakitap gibi sitelerde online satışı başlamış kitaptır.
    kitabın tanıtım metni çok çarpıcı:

- menzilci polisler ilk kez göreceğiniz fotoğraflarında ne yapıyordu?
    - akp'li bakan'ın tarikat şeyhinden özel ricası neydi?
    - devlette fetö'den boşalan koltuklara hangi tarikat nasıl yerleşti?
    - nedir bu hüsn-ü şehadet ve fetö borsası?
    - hangi cemaat kim için cumhurbaşkanı'na mektup yazarak kefil oldu?
    - genelkurmay başkanı'nın “sahip çıkın” dediği isimler neden tutuklandı?
    - “kurda kuşa yem etmeyin” denilen işadamı nasıl hapisten çıktı?
    - fetö operasyonlarından çıkarılan "imtiyazlı ortaklar" kim?
    - hâkim rüşvet alırken gizli bir operasyonla nasıl yakalandı?
    - hangi gazeteci kendisini mit'çi diye tanıtıp dolandırıcılık yaptı?
    - çektirdiği fotoğrafları davaları etkilemek için kullanan isminarkasında kimler var?
    - fetö operasyonu yapan savcının odasını akp'liler mi bastı?
    - erdoğan'ın tehdit edildiği toplantıdan yara almadan çıkan ünlüler kim?
    - üstü kapatılan telefon görüşmelerinde neler konuşuldu?

ilk kez yazılan gerçeklerle tabular yıkılıyor...

barış pehlivan ve barış terkoğlu, metastaz ile devleti esir alan kanserli hücrelere ışık tutuyor.
  • normalde şu kitapta geçenlerin büyük olay olması lazım ama memleketin %90'ının ne bu kitaptan ne de içeriğinden haberi olur büyük ihtimalle.
  • umarım toplatılmaz dediğim kitaptır.
  • oda tv'nin kendi kitap satış sitesinden siparişini verdiğim kitap.

(bkz: barış pehlivan) ve (bkz: barış terkoğlu)'nun beraber çalışarak hazırladıkları bu kitabın çıkışından önce takip ettiğim paylaşımlardan ve kısa özet bilgilerle göre yine bomba tespitler ve bir araya getirilip sunulmadığı takdirde bizi şaşırtmayacak bağlantılar söz konusu.

https://www.odakitap.com/…is-pehlivan/9786052984505
  • güzel kitapmış öyle diyorlar.

bir arkadaşımın okuduktan sonra dediğini aktarıyorum :

hacı bu ülke artık bizim ülkemiz değil. tarikatların ülkesi olmuş.
  • kitap dün elime geçti şimdi okumaya başladım. neler neler anlatılıyor aklım durdu. gerçi anlatılan olayları fox tv odatv benzeri oluşumlar sayesinde duymuştum ama bence feto den daha tehlikeli bir tarikat içimize sızıyor. allah sonumuzu hayır etsin .
  • toplatılmadan sipariş verdiğim kitap.

akp'nin cemaatler, tarikatlar ve fetö ile olan dostluğuna dair gizli kalmış birçok şeyin yazıldığı söyleniyor. bakalım bilmediğimiz daha ne rezaletler dönmüş.
  • tahliye ettiği fetö şüphelisi işadamlarını tutuklatan savcıya fetöcü diyen hakimi, fetö soruşturmasında rüşvet aldığını ortaya çıkaran başsavcının “rüşvet alan bir fetöcü” olduğunu iddia ettikten sonra tutuklayan hakim, fetöden tutuklandı.

metastaz sf 58

menzilci eski hakim hasan akdemir dosyasının finali bu paragraf.

siz çözedurun ben devam ediyorum.
  • "işte günümüzün uğur mumcuları!

oda tv bulunduğumuz karanlık istibdat sürecinde sadece aydınlık fenerlerimizden biri değil, aynı zamanda türkiye’nin araştırmacı gazetecilik akademisidir.

oda tv’yi var edip türkiye’nin haber ve yorum açlığını gidermeye çalışan günümüzün uğur mumcularından soner yalçın’a önce teşekkür sonra bir tebrik.

tebrik gerekçem barış pehlivan ile barış terkoğlu gibi yakın geleceğin araştırmacı iki uğur mumcusunu türk basın dünyasına hediye ettiği için.

vallahi abartmıyorum, bu iki genç adam müthiş şeyler yapıyor.

kırmızı kedi yayınevi’nden yeni çıkan son kitapları metastaz’ ı okursanız ne demek istediğimi anlarsınız."

(bkz: https://www.aydinlik.com.tr/…se-yazilari-subat-2019)
  • bir oturuşta uykusuzluktan ölmeme rağmen 80 sayfasını devirdiğim kitap. daha kitabın dörtte biri bitmesine rağmen yazarların cesaretini tebrik ediyorum.

edit: kitap beklediğimden daha akıcı olduğu için hızlıca bitti. tanıtım videolarında menzil tarikatı ön plana çıkmasına rağmen genel olarak fetö ve 15 temmuz sonrası yargıda yaşananları anlatmış yazarlar. üslup ve anlatımını beğendim ama yazılanlar çok da şaşırtmadı açıkçası. bunun sebebi kitapta yazılanlardan çok belki de artık yozlaşmayı kanıksamamızdır. maalesef...