şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
  • superonline bunu yıllar önce yapmıştı.

(bkz: chatcity)

ne güzel günlerdi...
  • beni ve aklini kullanan herkesi kripto para sayesinde zengin eden kavram. bu saatten sonra hayat zaten metaverse.
  • paraniz yoksa sizi ilgilendirmeyen konudur.
  • uzaktan calisan iscilerini ofisteki gibi takip edemeyip, ofis kulturu diye yuz yuze goremeyen, ezemeyen, son bir iki senedir sinirden ve sikintidan kendini s.ken patronlarin butun gun "verimlilik parametrelerimizi" takip edip is yapiyorum tatminine ulasacagi, eskiden ad blocker veya reklami gec diye dikkat etmedigimiz reklamlara baktigimiz sureyi optimize etmek icin yeni yeni saklabanliklar gorecegimiz, bayagi mal bir olusum. istedigi kadar avatarinla dag bayir cgi ormanlarinda gez, questlere cik, masa tenisi oyna... nft gibi resmin url'ini paylasmaktan baska hicbir ise yaramayan zararli tifillarin toplasip spekulasyon yaratacagi yeni bir balon olmaktan, bizleri de oturdugumuz yerde vr gozluklerine zamkli bir sekilde yasatmaktan baska da bir ise yaramayacak. attention spanlerinize gule gule diyin, internet geldiginden beri aklimizda bir sey tutamaz olduk, artik her seye reaksiyon verip gecmeyi normallestirecegiz.

bildigin distopya iste be oglum, faydasi zararindan beter.
  • haberde okuduğum üzere decentraland diye bir yerde 2.43 milyon usd değerinde arsa satılıyor, san francisco veya new york gibi eyaletlerde normal bir evin iki katı fiyata. galiba sanal evrende de kiracı olacağız.
  • 90'lardaki milenyum sloganı gibi.
    fakat onda farklı olarak metaverse sanırım yaşayan tüm herkesin birgün elbet etkileşeceği yeni digital çağın ismi olarak nitelendiriliyor.
    insan yaşlandıkça teknolojiye ayak uydurmak ve yeni geleceğe adapte olma konusunda zorlanıyor.
    erken yönelen ve erken özümseyene ileride büyük avantaj veya belki de kâr sağlayacağı yeni zımbırtı.
    bağlantılı olarak metahuman
  • tamamen sol lob kaynaklı konuşuyorum.
    burada yazacak kadar boş insanlar olduğumuza göre zamanında bitcoin furyasını da etherium furyasını da kaçırmış ve dolar milyoner olamadığımız için 2. el araba piyasası kovalamak en büyük eğlencemiz bir çoğumuz için.
    gelecekte büyük ihtimalle metaverse için bazıları benzer şeyleri söyleyecek. bazı yatırımlar çöp olacak bazıları ise hatta çok azı diyelim zenginliğin kapılarını açacak. o yüzden kendimce çok büyük olmayan miktarları 10x veya 100x yaptığı zaman satmak için değil tamamen uzun vadeli, dolar milyoneri yapana kadar tutmak amaçlı aldım ve almaya devam ediyorum. yaparsa yayıla yayıla anlatacağımız hikayemiz olur, tutmazsa zamanında pavyonlarda yediğim paralar gibi değerlendirir geçer giderim.
    gençlere tavsiyem ufak meblağlar elinize geçtiğinde bu alanda bir şeyler edinin pişman olmazsınız.
  • daha once sunu (bkz: #129569638) yazmistim, simdi de su max. 10 sene sonrasini anlatan videoyu gorunce bayagi buruklasti icim,

evet gelecek boyle aci ama ayni zamanda butun hayati aciyla gececek olanlar icin de morfin gibi, kahretsin ki...

e:link
  • kendi meta human'ımı yarattığım evren ; meta cavelier

meta cavelier
  • bana suretler filmini hatırlatan sanal dünya.

hesabın var mı? giriş yap