şükela:  tümü | bugün
  • üsküdar acıbadem mahallesi muhtarıydı. yanılmıyorsam 10 küsür yıldır bu mahallenin muhtarlığını yapmaktaydı, kendisinden önce de babası 20 yıl bu mahallenin muhtarlığını yapmıştı. 15 temmuz 2016 tarihinde yaşanan darbe girişimi sonucunda açılan ateş sonucu hayatını kaybetmiştir.

muhtarlığa ne zaman işimiz düşse gayet güleryüzlü bir şekilde bizleri karşılar, kendisinden istediğimiz evrakları temin ederdi. şurda da kendisiyle 2014 yılında yapılan kısa bir röportaj var.

söylenildiğine göre askerler acıbadem'deki telekom binasını ele geçirmek istemiş, polis karşılık vermiş. muhtar ise askerle polis arasındaki çatışmada arabuluculuk yapmak isterken kurşunların hedefi olmuş. kendisiyle birlikte bu çatışmada 4 sivil hayatlarını kaybetmiştir.

evin 100-150 metre yakınında silahlı çatışmaların yaşanması, çok sevilen muhtarın bu çatışma sonucu öldürülmesi, çok üzüntülüyüm. ölenlerin geride bıraktıklarına sabır diliyorum.

çıkan görüntüler sonrası edit: anlatıldığı gibi ateş arasında kalmamış, kalleş bir yüzbaşı tarafından canice katledilmiştir. ne söylesek boş. umarım bu cinayeti işleyen kişi en ağır cezayı alır.
  • çok sevilen bir muhtardı. hala inanamıyorum. mekanı cennet olsun... şehit edildiği yerde kanı hala kurumamış o noktaya çiçekler konulmuştur.
  • çatışma sonucu değil yakın mesafeden infaz edilmiştir. yazıklar olsun.
  • orospu çocuğu darbeci bir yüzbaşı tarafından şehit edilmiş güzel insan. kendisini yıllardır tanırdım, gerçekten çok iyi bir insandı.

özel harekatın katil yüzbaşıyı geberttiği söyleniyor, umarım doğrudur. değilse de yakalanır ve en ağır cezayı alır.

(bkz: #61786656)

(bkz: #61755279)
  • kendisi görevini layıkıyla icra eden, iyi niyetli, yardımsever ve henüz 49 yaşında bir adamdı.
    acıbadem telekomu işgal eden askerlerle konuşmak için, acıbadem caddesi'nin en merkezi yerinde askerlere doğru yürürken, yakın mesafeden haince katledilmiş ve bugün toprağa verilmiştir.
    12 yaşındaki evladı babasız kalmıştır...
    nur içinde yatsın...
  • şevket paşa sokağının cadde ile birleştiği noktada şehit olmuştur. allah rahmet eylesin.

vurulmadan çok kısa bir süre önce aynı noktadan araçla evimize ulaşmaya çalışırken bir grup asker görünümlü terörist tarafından geri döndürüldük. 6-7 kişi kadar var idiler. darbeci bir terörist tarafından benim de aralarında bulunduğum sivil araçlara ateş açılmıştı. diğerleri çok aktif değildi ama o ateş açan esmer piçin gözlerinin içindeki nefreti 2 metreden gördüm. eve ulaştığımda komşum da yeni giriyordu. askerin bir vatandaşı kalbinden vurduğunu söyledi. meğer mete muhtarımızmış.
  • hakkında söyleyebileceğim tek ve ilk şey aşırı iyi ve yardımsever bir insan olduğudur. ne zaman işimiz düşse güler yüzünü hiç eksik etmez, yardımını eksik etmez (tanısa da tanımasa da) ailemize, anamıza babamıza kardeşimize selamlarını eksik etmezdi.
    ailesine biraz olsun teselli olur mu bilmem ama (tabii ki teselli olmaz, ateş düştüğü yeri yakar) bilsinler ki tüm acıbadem halkı haberi aldığında çok çok çok üzülmüştür. hangi arkadaşıma söylesem, hangi arkadaşımdan haberi ilk kez duyuyormuş gibi olsam, herkesin yüzündeki üzüntü ve hissettikleri acı samimi duygularıdır.

umarım (-ki eminim) mekanı cennet olur.
  • elinde hiçbir silah, kesici, delici olmamasına rağmen yakın mesafeden g3 ile vurulmuş adam umrunuzda değil, çünkü sizden değil değil mi?

vurulma anı