• suphesiz ki birtakim seylerde uzmandir.

gectigimiz yil 13 kasim'da paris katliami gerceklesmis ve gaziantep'te ellerinde black standard ile kutlama yaptigi iddia edilen konvoya ait goruntuler 15 kasim gunu basinda genisce yer bulmustu.

konvoyun isid sempatizani olup olmadigi tartismalarina son noktayi koyan elbette birtakim seylerin uzmani mete sohtaoglu idi.

" this is an #chechen wedding convoy in #gaziantep 2013 julyoraugust&its a ımarat kavkaz flag."caucasus emirate"flag" "

ancak birtakim seylerin uzmaninin atladigi onemli bir nokta vardi... imrat kavkaz yani kafkas emirligi herhangi bir otonom bolge degil; halihazirda isid'e biat etmis bir orgutun adiydi. ozetle hicbir etnik toplulugu ya da bolgeyi temsil etmeyen selefi cihatci - terorist bir gruptan soz ediyoruz.

p.s. kendisini global jihadist movements uzmani olarak tanimliyor ve otorite oldugunu dusundugu konularda ikinci bir fikir, duzeltme ya da elestiriyi de tasiyamiyor. isin asli... bu yonuyle ortaokul munazaralarindaki rakiplerimizden cok daha zayif.
  • kendi devletinin yaptiklarini gormeyen ama esad'a surekli cakan suriyeli muhaliflersporlu zat.
  • tv 100 televizyonuna çıkarak akp ve tayyip erdoğan politikalarını savunan sözde gazetecidir. suriyelilerin türk ekonomisine katkıda bulunduğunu söyledi. esada karşı attı tuttu. tayyip bey esadla barıştığında, bu kişi esadla ilgili fikrini değiştireceğini şimdiden söyleyeyim.
  • ortadoğu haberleri için takip edilebilir, ülke sınırdan içeriye girdiğinde ise aktroll benzeri hesaba dönüşüyor.
  • medyascope.tv de özellike suriye konusunda son derece detaylı incelemeler sunan gazeteci.
    bazen 'yau bu adam da tam hükümet ağzıyla konuşuyor' desem de özünde ciddi bir gazetecilik yaptığını düşünüyorum.
  • fikri ışık ile charles lister'ın ortaklaşa kullandığı twitter hesabı sanıyordum. gerçekten böyle bir kişi varmış meğer.
  • ortadoğuda mütemadiyen dağıtılan kartlara hakim gazeteci. ancak bireysel fikirleri konusunda kendisini sığ buluyorum.
  • görsel

bu ne mete bey? ahahahaha! neye alınmiş anlayamadım.
  • bir zamanlar medyascope kanalında ilginç programlar yaparken birden ortadan kaybolan sunucu.
  • cnn türk haber merkezi editörü olanı türk ordusuna, tsk'ya ısrarla turkey army der. neden diye sorarsanız da engeller twitter'dan.
hesabın var mı? giriş yap