şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • an itibari ile kral çıplak adlı programda çok doğru şeylerden bahseden güvenlik uzmanı.
 • ekopolitik grubu çalışmalarına katılmasının ardından fikirlerinde önemli ve olumlu bir değişim gözlemlenen emekli asker.

  1967’de samsun'da doğdu. kara harp okulu mezunu olup tsk’da görev yaptığı zaman diliminde 10 yılı aşkın bir süre güneydoğu’da hizmet etmiştir. binbaşı iken emekli olmuştur. şu anda özel sektörde lojistik, işletme ve basın-iletişim alanlarında danışmanlık yapmaktadır.

  kaynak: http://www.ekopolitikgundem.org/…rid=27&islem=detay
 • bu gece kral çıplak'ın en mantıklı konuşan konuğudur. gerçekleri açıkça söylüyor. spontane düşündüğünü sanmıyorum, bu işi biliyor.
 • uzun zamandan sonra televizyonda zeki bir adam görmenin sevincini yasatmıstır saygı duyulasıdır bundan gayrı takip edilesidir
 • aktif, dinamik bir abi...
  gün boyunca uğradığı kanallar:

  habertürk hem de vs. fatih altaylı
  bugün tv
  tv8

  bunlar sadece bana denk gelenler...
  hatta tv8'de canlı yayın başladığında bugün tv'de hala konuşuyordu banttan...
  kapışılıyor sanırım...

  yalnız ağır imaj yapmış... google'da taniyamadım kendisini...
  sanırım sakalı yokken kendisi daha az dinleniyormuş...
 • tsk'da görev yaptığı dönemde özel kuvvetler komutanlığı'nda çalışmıştır.
  (bkz: bordo bereli)

  edit: tv ye çıkmaya başladığı ilk günlerden itibaren günümüze gelene dek gözlemlediğim bir kaç şey var bu adama dair. adam kendini davet edildiği programın konusu ne olursa olsun o konunun kompedanı zannediyor. tabi silahlı kuvvetler eski personeli olduğu için haliyle katıldığı programların ana konusu genel olarak askeri meseleler oluyor. bir konunun içinde “asker” geçiyor diye o konuya dair herşeyi kusursuz olarak bildiğini zannediyor, görünen o. en son internette denk geldiğim programların birinde hava savunma sistemleri hakkında konuşulurken gerçekten o konunun kompedanı olan konuklardan dahi rol çalmaya çalışmış ve cehaletiyle kendini küçük düşürmüştür. o konuya yıllarını vermiş insanlarla sırf o gece programın konusu füze savunma sistemleri diye alelacele belki 1-2 saat yaptığı internet araştırmasıyla nasıl öne çıkabileceğini zannediyor anlamak mümkün değil.

  merak edenler için linki de bırakmış olayım.

  https://youtu.be/nedn1qllpv8
 • sen ne iş yapıyorsun şimdi sorusuna verdiği cevap için (bkz: güvenlik politikaları uzmanı)

  .
 • geçen gün yine cnn türk'te roboski katliamı konusunda da köylüleri suçlamıştı.
 • yarım saattir 5n1k programında saçmalayan kişi. daha önceden tanımıyordum bu kişiyi ilk kez izledim gözlemlerimi yazacağım:

  on dakikadır dikkatle dinledim bu adam ne anlatıyor diye konu soruşturulan tırlardı. konuyu nasıl becerdiyse başbakanı bitirmek için oluşturulmuş bir algı operasyonu olarak adlandırdı. cüneyt özdemir'in sorduğu her soruya ben de onu demek istiyorum; kendimi tam anlatamadım gibi çaresiz cevaplarla savundu ama hiç de aynı şeyi demedi.
  cüneyt özdemir, "madem algı operasyonuydu o zaman tırların içindekiler saklanmayıp gösterilseydi. bu mudur algı operasyonuyla mücadele?" dedi. bu zat ise herkesin merak ettiğini gösterecek miyiz gibi fantastik bir soru sordu. daha sonra o zaman suriye'ye giden tırların içinde neler var tek tek bakalım deyiverdi. akabinde cüneyt özdemir'e "suriye'ye günde kaç tır geçiyo biliyo musunuz" dedi üst üste; cüneyt özdemir bilmiyorum diyince örnek veriyorum 500 dedi.

  sözün özü hiç de zeki olmayan, kahvedeki sıradan vatandaş gibi tırları savunan, çaresiz adam.
 • an itibariyle konuk olduğu programı takribi yarım saat izlememe rağmen, son saniyelerde ancak ne dediğini anlayabildiğim şahıstır. ilginç bir adam, malumun ilamını ilan ediyor.

  edit: imla
hesabın var mı? giriş yap