şükela:  tümü | bugün soru sor
  • drone lari kurcalaya kurcalaya daha iyisini yapmis kendi teknigini gelistirmis genc. asagida kendisi hakkindaki yaziyi okuyabilirsiniz

http://www.hurriyet.com.tr/…drone-siparisi-40750884

kendisi ayni zamanda universite ogrencisi ve tubıtak tan da odulu var. benim anlayamadigim su; bati dunyasi olsun asyadaki ulkeler olsun cok uzun zamandan beri cok buyuk paralar doktuler bu drone isine. laboratuarlar cok buyuk ayrilan paralar devasa ve buna 10 belki 20 sene once basladilar.

buna ragmen turkiyeden bir genc cikip kendi stilini teknolojisini gelistirip nasil 5 bin yada 10 bin siparis alabiliyor? turkiyeden bir genc ufak bir laboratuarda kendi girisimiyle urettigi bu urunlerle nasil cin deki devasa fabrikalardan daha iyisini ve ucuzunu yapabiliyor?

daha iyi ve ucuz olmasa yeni zelanda kalkip gidip bu cocuktan almaz. burada benim kacirdigim nokta nedir?
  • metehan'ı nereden hatırlamıyorum ama uzun zamandır takip ediyorum. elektrik-elektronik bölümünü bıraktığım zaman kendisini görmüştüm internette ve yerimde hak eden insanların olduğuna çok sevinmiştim. ben de şimdi sevdiğim yerdeyim çok şükür.

sıklıkla gördüğümüz başarıları göğsümüzü kabartmaktadır, gurur akıtmaktadır.