şükela:  tümü | bugün
 • orman ve su işleri bakanı veysel eroğlu'nun, yakın zamanda yayın hayatına geçeceğini duyurduğu yeni televizyon kanalı.

  haber

  --- spoiler ---

  meteoroloji tv, genel müdürlüğün internet sayfası ve telefonlara indirilebilen meteoroloji programından gerçek hava durumu tahminlerinin öğrenilmesinin mümkün olduğunu söyleyen eroğlu, "bazen elinde bilgi olmadan, birtakım kayıtlar olmadan, radar görüntüleri veya uydu görüntüleri olmadan bazıları televizyonlarda ahkam kesiyor. bunlar da meteorolojiye mal ediliyor, bunlar yanlıştır. artık doğru haberleri lütfen buradan alın." değerlendirmesinde bulundu.

  televizyonda verilen yanlış meteorolojik bilgilerin bakanlığın da itibarını zedelediğini aktaran eroğlu, "herkes mikrofonu eline alınca kendisini allameicihan sanıyor. bilgi olmadan birtakım rakamları atıp tutuyor. artık meteoroloji tv test yayınına başladı inşallah bütün bilgileri anlık olarak vereceğiz." dedi.

  --- spoiler ---
 • il, ilçe, yurt dışı bazı merkezlerin anlık, kısa ve uzun vadeli hava, denizlerimizdeki güncel tahmin, mevsimlere göre deniz suyu sıcaklıkları, kar kalınlıkları, deniz, karayolu, havalimanı tahminleri, stadyumların faaliyet saatlerindeki hava tahminleri gibi tahminlerin 24 saat alt yazı kuşağı ile aktarılacağı tv. güzel bir gelişme.