şükela:  tümü | bugün
  • kisa dalga 43.3 metre 6900 khz uzerinden subat 1962 den bu yana yayin yapmakta olan su anda 5 kilowatt guce sahip turkiye nin ilk radyolarindan birisidir. m s r hergun 07.00 - 12.00 ve 14.00 - 19.00 saatleri arasinda yayin yapmaktadir.
    m s r nun ana amaci meteorolojik bilgileri bir an once ihtiyac sahiplerine ulastirmaktadir. yillardır bu yayin politikasıyla hareket eden radyo meteorolojik bilgileri gunun muzigi ile susleyerek radyoculuk alaninda hizmet vermeyi surdurmektedir. radyo kuruldugu gunden bu yana trt deneteminden gecmis olan muzik parcalarini yayinlama ilkesinden asla taviz vermemis bu alanda da türk muzik dünyasina katkilarda bulunmustur. muzik yayınlari turk sanat muzigi, türk halk müzigi ve türk hafif muzigi dallarindadir.
  • slogani "en havali radyo" olmasina rağmen*,
    fm bandından ve uydudan da yayınları dinlenebilen mütevazi radyo istasyonu.

frekans listesi:

adana 107.2
    afyonkarahisar 91.5
    alanya 91.9
    ankara 92.4
    antalya 88.7
    bodrum 91.8
    bolu 91.5
    bursa 103.0
    çanakkale 95.0
    diyarbakir 91.5
    elaziğ 96.4
    erzurum 93.5
    eskişehir 90.7
    istanbul 103.0
    izmir 92.4
    kayseri 90.0
    kocaeli 103.0
    konya 96.7
    malatya 92.4
    marmaris 92.3
    mersin 89.7
    samsun 92.4
    şanliurfa 94.0
    tokat 93.6
    trabzon 91.7
    van 105.5
    zonguldak 91.5

türksat 2a 11919 mhz, symbol 24444, dikey, fec 3/4, dikey polarizasyon
  • istisnasız her gün aynı yayın akışıyla inatla yayın yapan güzel radyo. reklam yok bir kere burdan artıyı kapıyor. her sabah tarihte bugün köşesiyle insanların bilgi dağarcığına yaptığı katkı da görmezden gelinemez. her saat başı sıkıcı bir şekilde de olsa kısaca haberleri özet geçip sonra haliyle hava durumunu genişçe irdeliyorlar. ne olursa olsun ben sevdim bu radyoyu ve onlardan da daha inatçıyım frekansı hiç değiştirmedim değiştirmeyi de düşünmüyorum.
  • her çeşit türün en iyilerini dinlemek ve yerinden kalkmadan başka diyarlara gitmek isteyenler için mükemmel radyo.
  • ara ara "dinleyenler de sağolsun, dinlemeyenler de" sloganı ile dinleyicisini güldüren radyo.
  • "saat 17:00
    simdi hava durumu"

en basta "ahahahaha oha amk, tasak mi geciyo la bunlar??" dedim, sonra dank etti kanalin ismi. hayat iste.
  • uzun zamandır en çok dinlediğim radyo olabilir bu. mesela çok güzel tsm çalıyor şu an.
  • çalışırken dinlediğim radyolardan biri. fakat son günlerde mersin'de 89.7 frekansında ses çok kısık çıkıyor. son seste bile zor duyuluyor. mail attım ama bakalım çözebilecekler mi sorunu?
  • çok kaliteli bir radyo. sabah aksam dinlenir.