• türke düşman, türk cumhuriyetine düşman, rejimin kendisine ve doğrudan rejimin halkına düşman zihniyetlerin sevemediği onurlu emniyet müdürü.

ergenekon kumpasına alkış tutan, kozmik odaya fettullahçıları sızdırıp 700'den fazla istihbaratçımızın pkk tarafından şehit edilmesinden hoşnut olan, amerikancılığı, yeri geldiğinde rusçuluğu, her zaman kürtçülüğü ve zaman zaman ümmetçiliği savunan fakat türkiye cumhuriyetinin kurucu iradesi olan türkçülüğe düşmanlık besleyenlerin nefret ettiği bir şahsiyet.
  • andımıza sahip çıktığı için, hilal bıyıklı olduğu için, türkçü ve atatürkçü olduğu için yeterince gündem olmayacak; onurlu, haysiyetli, korkusuz bir vatan evladıdır metin alper müdürümüz.

yalnız değilsin müdürüm.
  • "kendi öz yurdumda ben miyim garip? beni bir köşeye atan utansın. eğilmiyor diye, kurdu hor görüp, iti el üstünde tutan utansın!.."
    biz senden razıyız metin alper müdürüm.
  • çalışkan bir vatan evladı.

bir insan, bir memur kendi ülkesinde milliyetçi olmayacak da nerede olacak?

(bkz: andımız var)
  • hayatım boyunca mhp tarzı milliyetçi olmadım ama metin alper'i son yaptığı icraattan sonra kendime o kadar yakın hissetim ki. helal olsun sana hilal bıyıklı koca müdür.
  • trabzon'da uyuşturucu satıcılarına yönelik yaptığı operasyona "andımız var" adını verdiği için, emniyet müdürü metin alper hedef gösterilip,açığa alınmak istendi.

bugün birileri başardı. il emniyet müdürü genel müdürlük emrine alındı, çok yazık. andımız olsun arkandayız metin alper müdürüm. birileri bilmiyor ki vatan sevdalıları cehennemin en altında olsa yine elinden geleni bu vatan için yapar. yılmayacağını biliyoruz.

tanım; kendisi adıyaman'ın, trabzon'un ve sevdalısı olduğu türkiye'nin yiğit ve cesur evladıdır.
  • metindir, alp er'dir.
    özel harekat geleneğinden gelmiştir. onu trabzon'a gelmeden evvel silah arkadaşlarına yaptığı o konuşma ile tanıdık.

https://youtu.be/bn5vl-wrcaq
  • trabzon il emniyet müdürlüğü'nden, büyükelçilik bünyesindeki yurtdışı herhangi bir içişleri müşavirliği kadrosuna atanması cezalandırma veya sürgün değil, bilakis ödüllendirmedir.

atandığı yerin sudan hartum içişleri bakanlığı yurtdışı müşavir kadrosu olması bu gerçeği değiştirmez.

il emniyet müdürlüğü adli, idari ve siyasi sorumluluk içeren, günde 18 saatlik çok yoğun bir çalışmayı gerektiren, gece ve gündüzü birbirine geçen çok zor bir kamu görevidir.

bunun yanında yurtdışı müşavirlik görevi ise hiçbir şeydir. kafa dinlemek, kendine ve ailene zaman ayırmak için oldukça iyi bir fırsattır.

maddi olarak da iki görev birbirinden çok ama çok farklıdır.

il emniyet müdürü maaşı ortalama 10.000 tl (1.150 usd) iken yurtdışı içişleri müşaviri maaşı ortalama 6.000 abd dolarıdır. ki bu yurtdışı görevi 3 yıl sürecektir.

36 ay × 6000 usd = 216.000 usd

yani gidiş ve dönüş harcırahlarını da sayarsanız, 3 yılda eline yaklaşık 2 milyon tl geçeceği aşikardır.

andımız konusuna gelirsek, standart bir kamu yöneticisi il emniyet müdürünün cüret edip kişisel olarak verebileceği bir mesaj değildir bu takdir edebileceğiniz gibi. anında boynunu koparıp görevden alırlar.

ülkücü biri olarak mhp kontenjanından il emniyet müdürlüğüne atanan biri ancak kendisini o makamda tutan siyasi gücün yani mhp genel başkanı devlet bahçeli'nin talimatıyla bu türden davranışlar içine girebilir. akp içinde mhp'ye en yakın bakan olan süslü sülüman'ın bilgisi ve koordinesi dahilinde.

ki burada da andımız görüntüsüyle ve bahçeli'nin sabun köpüğü demeci ile partililerin gazı alınmış ve bu önemli mevzu geçiştirilmiştir.

yani metin alper'e andımızın kaldırılması sonrasında mhp tabanında oluşan tepkiyi azaltmak için bir görev verilmiş, o da trabzon emniyet müdürlüğü twitter hesabından malum andımız paylaşımını yaparak emre itaat etmiştir.

yurtdışı görevi ile ödüllendirilmesininin sebebi de budur.

bu arada süslü ile metin'in tanışıkları da 2013 yılına, istanbul gaziosmanpaşa'ya dayanır.

~

bu ödül değil sürgün diye itiraz edenler var. bakın arkadaşlar herhangi bir siyasi iktidarın, cezalandırmak istediği 1. sınıf emniyet müdürü rütbesindeki bir kamu yöneticisini sadece aktif görevden alması, merkeze müfettişliğe çekmesi yeterlidir. korumasız ve makam arabasız bıraktığı bu 1. sınıf emniyet müdürünü, rütbesindeki 6. yılını doldurduğunda da rahatlıkla emekli edebilir. böylece konu sonsuza dek kapanır.

ama asla yurtdışına göndermez. türkiye'de iken aldığı maaşın 6 katını hem de abd doları olarak almasına sebebiyet vermez. yurtdışı görevi ile siciline cila atmaz, ödüllendirmez. böyle bir cezalandırma, sürgün vb. olmaz. bunun mümkünatı bulunmaz!
  • türkiye'nin yetiştirdiği, vatansever, türkçü, atatürkçü, başarılı bir emniyet müdürü. kendisi geleceğin iç işleri bakanidir buraya yazıyorum.
  • kendisinin övülmeye ihtiyacı yok elbette ama söylemeden de olmaz; türk oğlu türk’tür, vatan millet mukaddesat davasındadır, derdi gayesi milletidir, devletidir. din bezirganı yavşaklar sevmese de, bolşevik artıkları istemese de, düne kadar fettoşu yalayanlar hazmedemese de görevinin başındadır. varolsun.
hesabın var mı? giriş yap