• memo tembelçizer ve oky'nin yeni çizgi romanı. uykusuz'un bugünkü* sayısında haftaya başlayacağı duyurulmuş. oky yazacak, memo çizecek. yine. tıpkı eski çarpışma günlerindeki gibi. az önce aldığım uykusuz'u elimden düşürmeme sebep olacak kadar sevindirdi beni. geçtiğimiz haftalardan birinde oky saftirikler'de bundan bahsediyordu memo'ya. "sen ve ben, yeni öykümüz. tıpkı eski günlerdeki gibi." diye. inanmamıştım ama doğru çıktı. umarım bu heyecanımıza değer, iyi bir hikaye olur. heyecanla bekliyoruz.
  • heyecan verici bir bekleyişe sebep olan yepisyeni bir oky- memo tembelçizer projesi.
    çocukken bir çizgi film vardı, annesini arayan marco, çok severdik, o geldi aklıma ilk anda.
    hakkında hiç bir şey bilmediğim halde, hernedense içimden taşan hüzün ve coşkuyla beraber şöyle dedim: "bu öykü, marco'ya, metin'e ve tüm annesini arayanlara gelsin!"
  • bol detaylı güzel hikaye. gerçekten de hikayeyi okurken bir yandan da genco ve ortam'daki gibi durumların kenarına ok ile tesbit çıkılacakmış gibi gelir, ama adamların stili bu değil tabi. doğrusu iyice sünüp de uzatmaları oynayan sıkıcı ilişkilere benzeyen çarpışma, hayatımda okuduğum en kötü dergi ortamı hikayeleri olan saftirikler* *** ve de memo'nun evlilik güncesi** hafiften sıkmaya başlamış durumdaydı...bir değişiklik iyi oldu. bekleyip göreceğiz.

--- spoiler ---

benim bir anlamadığım, bu metin üvey annesini hiç sevmezken neden aynı üvey annenin yeğeni hakan'ı bu kadar sevip, sayıp, örnek alıyor, biraz enteresan geldi bu. bir de amma nalet babaanne o be.

--- spoiler ---
  • memo'ya da oky'e de ayrı ayrı hayran biri olarak, belki de benim beklentilerim fazla yüksekti bu çizgiromandan, bilemiyorum; ama ilerlemiyor, akmıyor bir türlü. içine giremedim ben öykünün, bir tutukluk var. ortada sallanıyor öykü. biraz çatışma gerek sanki, ne bileyim, ya da biraz hızlanması gerek temponun... diyeceklerim bu kadar, evet.
  • --- spoiler ---

çarpışma diye diye inleyen bünyeler için burak "cameo" yapmıştır bu bölümde, bölümün sonu uyarınca ilerisinde az bi aksiyon bekliyor gibi
    --- spoiler ---
  • enteresandır, beni fena halde geriyor. bugüne kadar oky takip etmemiştim. açıkçası pek de saracağını sanmıyordum bu yeni hikayenin, pek umudum yoktu ama özellikle şu son sayısında sıçamadım abi. kitlendim kaldım tuvalette. yahu her an istisnasız her kareden bi patlama yaşanma ihtimali var. güzel bir kıvama geldi, çok da güzel devam edeceğe benziyor. ben ne kenan yarar'da, ne galip tekin'de hatta ve hatta ne de barış uygur'un n.ş.a'sında bu kadar gerildiğimi hatırlamıyorum arkadaş. nazar değmesin.
  • --- spoiler ---

burak ı gördükten sonra demirhan rahmetli olmasaydı onu da bu hikayenin bir köşesinde görünürdü. aynı arkadaş ortamındaki farklı bireylerin hikayesini anlatan bir çizgi romandır.

--- spoiler ---
  • bir miktar, metin'in annesini aramasının dışında, kendisini de araması inceden inceden verilmekte.
  • severek okuyorum, uykusuz'u elime alır almaz ilk baktığım köşe ama beni her oky hikayesinde rahatsız eden (ki oky candır, o ayrı) flört edenlerin, çiftlerin birbirlerine "abi" diye hitap etmesi olayı burda da devam ediyor, ediyor, ediyor.. hikayenin güzelliğinden bir şey kaybettireceğini düşünmüyorum da sinirime dokunuyor cidden . aysun her abi dediğinde birisi kulağıma eğilip "bu bi çizgi roman eheh" diyor gibi hissediyorum.
  • tuvalette okuyacak birşey bulamadığımda deterjan kutularını bile okuyan ben bunu hiçbir koşulda okuyamıyorum. bir dönem denedim ama maalesef.

isteyenlere ilave şeklinde verseler istemeyenlere ücretten düşseler diye bir önerim olacak.
hesabın var mı? giriş yap