• balıkesir üniversitesi tarih profesörü.
  5-6 kasım'da manisa'da yapılan kuva-yı milliye sempozyumu'na katılana kadar ismini duymamış olmama rağmen kendisini burada dinleyince takip edilmesi gerek bir bilim insanı olduğunu anladım.
  "emperyalizmin düzeni düzensizliktir, bugün ülkemizde lozan'ın ortadan kaldırılması ve sevr'in kabul edilmesini planlıyor. sevr gelirken boş gelmez, açılımıyla birlikte gelir, bu açılım demokratik olur, anti-demokratik olur hangisi şansaysa..." gibi yorumları yüzünden konuşması sık sık alkışlarla kesildi.
  bir takım politikalara karşı çizgisini bozmayan ve işbirliğine yanaşmayan pek çok değerli akademisyen gibi metin hocamızın da kıymetinin bilinmediği ve bilinmeyeceği de aşikar, umarım kişiliğinden hiç ödün vermeden ismini duyurmayı başarabilir.
 • şu sıralar beykent üniversitesinde görev yapan tarih profesörü. eğlenceli bi adam anlatımlarından hiç sıkılmadığım ender bi profesör
 • atatürkçü tarih profesörü. beykent üniversitesindeki dersleri karşılıklı sohbet havasında geçmektedir. ayrıca ilber ortaylı hayranıdır.(olmamak elde mi?)

  edit: ve evet. beykent üniversitesi'ndeki saçma eğitim sistemine ve düzene karşı duran son çınar, braveheart, 1-2 kendini bilmez ampul kafalının icraatlarıyla istifasını verdi ancak arkasında 170 tane ''fikri hür, vicdanı hür, irfani hür'' öğrenci bıraktı. voltajı düşük 4 ampul hariç tüm öğrencilerinin braveheart'ın ayrılmaması için imzasını üst kademelere vermesine rağmen beykent mütevelli heyeti kılını bile kıpırdatmamıştır.

  http://www.youtube.com/…ailpage&v=d-cg3fece1a#t=38s