• neden kaçtığı belli olmayan demiş bir üst de ki yazar.. gayet açık değil mi neden kaçtığı, kaçmak zorunda kaldığı.. rabia na z cinayetini işleyenler ve örtbas edenler hapisle tehdit etmiş işte! o da 7 yaşında oğlumun beni hapiste görmesini istemiyorum diye yurt dışına çıkmış.. kaçmak sayılmaz bu! çünkü ülkede adalet yok.. suçlular değilde suçu ortaya çıkaran ve araştıranlar hapse atılıyor, hapse atılmaya çalışılıyor! bu düzeni baştan sona silkmek lazım.
  • kendisini uzun yıllardır twitter üzerinden takip ederim. hatta, bazen o kadar ılımlı ve orta yolcu yorumlar yapar ki sinirlenirim. ne bir terör örgütü sempatizanlığı yaptığına şahit oldum ne şiddet yanlısı yorumuna. bir haberi takip ettiği ve davanın ucu tehlikeli insanlara dayanacağı için kendisine yapılacak itibar suikastini erken fark edip gerekeni yapmış.

çocuğuyla yaptığı türkiye seyahatini paylaştığı kadarıyla takdir ederek takip ediyordum. iyi bir ebeveyn olduğu ve bir dünya insanı yetiştirmeye çalıştığı anlaşılabiliyordu. seyahati kısa kesmesinin sebebini dün akşam twitter'da yazdıklarıyla öğrenmiş olduk. çocuk da tatilde neler yaptınız diye soran öğretmenine babamın yurt dışında işi çıktı yazmış. hem üzülüyorum hem utanıyorum. ülkeye dair bir bağlılık çok şükür duymuyorum artık ama, yaşayacaksam böyle insanlarla birlikte yaşamak istiyorum. bir gazetecinin mesleğini yaptığı için sürgün hayatı yaşaması ve sevdiklerinden uzakta kalması. bu mecburiyet beni sinirlendirmekten çok utandırıyor işte.

rabiz naz davası herkesin vicdanına dokunan bir dava. kimse dillendirmese de ne yazık ki açıklığa kavuşmayacağını biliyoruz artık. güçlü türkiye'nin içişleri bakanı "benim gücüm buna yetmiyor" diyor açık açık. bu düzen böyle bir düzen işte. umarım kısa sürede yaşamak istediğin standartlara ve yere kavuşursun metin. zaten burada sürekli gbt'ye giriyordun biraz kafa dinlemiş olursun polis yokken.
  • https://twitter.com/…han/status/1171425736558727173

rabia naz vatan'ın olayının duyulmasında en büyük etken olan gazetecinin baskılardan ötürü iltica ettiğini duyurmasıdır.
  • bir adam kızını kaybeden babanın adalet arayışına destek verdiği için yurtdışına kaçmak zorunda kalmış. allah belanızı versin.
  • açıkça neden bu olayın üstüne gidiyorsun denilerek yurt dışına kaçması sağlanmış. akp'nin hakim, savcı ve polisi vatandaşı değil partinin güvenliğini sağlamakla görevliler.
    sadece bir kaç gün önce beyoğlu tünel tramvay durağında gencecik bir çocuk bıçaklanarak öldürüldü, diğer arkadaşı ise ağır yaralandı.

orada 7/24 duran polis ise olanları seyretti.
  • dünya görüşlerimiz farklı olsa dahi rabia naz vatan cinayetini çözmek için gösterdiği çaba ile kitlelerin takdirini toplayan kişi/baba.

çoşkun somuncuoğlu ve suç ortakları ise ise hala özgür hala, utanmadan gezebiliyor.

suçlular güçlü, kamu vicdanı yaralı...

dipnot: (bkz: hukuk iktidarların fahişesidir)
  • altına destek tweeti atan haluk levent'e pkk'lılara mı yardım ediyorsunuz? diye soran yaratığa içimden geçeni söylesem, rabia naz'ın katillerine işlemeyen adalet kalkıp bana işler ondan bir şey diyemiyorum.
  • nasıl bir ülkede yaşadığımızın özeti olmuştur. kıytırık bir belediyenin başkanının bilmem nesi bir çocuğu öldürür, bütün idari kadro olayı örtbas etmeye çalışır. nedir yani bu katili bu kadar önemli yapan?

sıradan insanların attığı tweeti bile gündem maddesi yapan, günde 80 kere konuşmadan duramayan malum şahıs neden bir emir verip olayın açıklığa çıkmasını sağlamaz? işine gelmeyen ne?

adam gerçeklerin peşinde koştuğu için iltica etmek zorunda kalıyor. ülkenin geldiği hale bak.
  • gerçek sebebi ve gerçekten kaçma olup olmadığı belli olmayan olay. rabia naz cinayeti konusundaki çabaları ve fedakârlıklarına saygım sonsuz elbette. ama rabia naz vatan cinayeti gibi tüm türkiye'nin bildiği ve kamuoyunu derinden yaralayan bir olayın üstüne gidebildiği kadar giden bir gazetecinin kendisini kimlerin tehdit ettiğini açıklaması gerekir. kendisini kim ve kimlerin tehdit ettiğini, neyle tehdit edildiğini niye açıklamıyor halâ?
    her neyse rabia naz cinayetini işleyen ve bunun örtbas eden kim varsa allah hepsinin belâsını versin o ayrı.
  • arada unutulup gitmiş ancak ülkenin içerisinde olduğu durumu çok güzel özetleyen bir gelişmedir bu. çok sivri dahi olmayan söylemler ile gerçekleri konuşan bir gazetecinin ülkeyi terk etmek zorunda kalması. gerçekten bu güzel ülke için işler her geçen gün daha da kötüye gidiyor.
hesabın var mı? giriş yap