şükela:  tümü | bugün
  • adapazarı civarında bulunan dinlenme tesisi yenilenmiş hali baya güzel..
  • içeri girilmediği takdirde ferah ve güzel çevre düzenlemeleri yapılmış bir ortama sahip dinlenme tesisi.
  • denizli donuslerinde sabaha karsi genellikle 4 civari ugranip, bagirsaklarda sikisma sendromundan dolayi ziyaret edilen yer..diger zamanlarda metin dinlenme tesisleri isminin duyulmasi bile insanin dotunde bir usume, bagirsaklarda ise rahatlama hissi yaratir...sabaha karsi uyuklamak isteyen zavalli ziyaretcilere, mola suresi boyunca dahili anonslar ve fon muzikleriyle eziyeti bir borç bilir arkadaslar.."denizliden kalkip, istanbul istikametine giden pamukkale turizmin sayin yolculari, mola sureniz sona ermistir..metin dinlenme tesisleri iyi yolculuklar diler, tesekkur ederiz..."

son donemlerde ise fon muzikte yaratıcılık sınırlarini zorlamaya baslamislar, her seyahat sirketine degisik muzik uygulamasina gecmislerdir.. hidayet turizm anonsu arkasina koyduklari another day in paradise muzigi dikkatlerden kacmamistir...
  • gidildiğinde pişmaniye almadan dönülmemesi gereken mekan. zira pişmaniyeler göz önünde yapılmakta ve taze taze satılmaktadır. pişmaniye yapanları izlemenin de ayrı bir keyfi vardır. pamukova'ya yaklaşık on kilometre uzaklıktadır.
  • pamukova, alifuatpaşa ve geyve sakinleri için bir nevi otogar vazifesini gören bir tesisdi zamaninda. hala öyle midir bilmiyorum. istanbul-eskişehir arasinda seyahat eden firmalarin neredeyse hepsi bu tesise uğrardi. öyle ki mesela istanbul veya eskişehir istikametinde bir yere gidecekseniz bu tesise telefon açip bu istikametlere gidecek otobüslerin saat kaçta tesise geleceklerini, hangi firmalarin gittiğini öğrenir, ona göre çantanizi, valizinizi alir bu tesise giderdiniz. eğer bir bayram dönüşü vs. falan yoksa her zaman yer bulunurdu.
  • yoldaki kocaman "metin tesisleri" tabelası semih cumhuriyeti çağrışımı yapan dinlenme tesisi.
  • tam uykudan uyanıp, o "nerdeyim ben" salaklığını yaşarken gördüğüm ve metin testisleri olarak algıladığım dinlenme tesisi. benim windows biraz geç açılıyor, aklıma ilk gelen "ahanda alnımızda şaklatacaklar metinin toplarını" oldu ama sonra ayran çalkalayınca bilincim yerine geldi.
  • önünden geçen istanbul - bilecik yolu halen devam eden çalışmalar sonucu duble yol haline getirilip, bilecik istikametinden gelen otobüslerin şimdiki tesise girme imkanı kalmayacağından, yaklaşık 5 km bilecik tarafına yolun karşısına yeni bir metin tesisi açan işletme.
  • buradan içeri girerken zeki alasya gibi "metin" diye bağırasım gelir.
  • epey yüksek fiyatlarla çeşit çeşit ürünler satan tesis. daha önce karşılaşmadığım peynir türleri, kahvaltılıklar, çikolatalar gördüm burada ama hiç merak edipte almadım. tuvaletleri hemen her dinlenme tesisi gibi bir liradır. sıkışan mecbur girecek mantığı.

toplu ulaşımdan nefret ettiğim için bu gibi yerler pek hoş hatıralarla yer etmemiştir beynimde. otobüste geçirilen rahatsız saatlerin ortasında, uykusuz, sersem gibi gidildiği için olsa gerek. bir de gecenin üçünde orada lokum, pişmaniye yapan adamların haline oldum olası üzülmüşümdür.

ayrıca hiç bir dinlenme tesisinde yorgunluğumun azaldığını hissetmedim. adı dinlenme tesisi.