şükela:  tümü | bugün
 • ankara üniversitesi hukuk fakültesi ceza hukuku öğretim üyesi. kendisi doçent olup, soyadından da tahmin edebileceğiniz üzere turhan feyzioğlu'nun torunudur.

  edit: 16 sene sonra entry'mi düzenliyorum; başladığı yer ile vardığı yer ve aradaki yolculuk ibretliktir; allah kimseyi kendisinin konumuna düşürmesin.
 • ayşeabla ilkokulunda sınıf arkadaşım olmuş olan kimse.
 • ceza hukukunu olabilecek en sakin ve huzurlu sekilde anlatmayi basaran insandir.
 • artık ankara hukuk dekanlığından istifa etmiş olan hukukçudur ayrıca.
 • 2009 bahar döneminde başkent hukukta ceza usul derslerini vereceği ilan edilmiş hocadır.
 • bilgisine ve zekasına hayranlık uyandırır, üstaddır.
  farkında olmadan kırdığı genç bir meslektaşından vurgulu bir özür dilemekle kalmayıp, gönlünü almak için yemeğe bile çıkartabilir, alçakgönüllü, büyük yüreklidir.
  taksinin arka koltuğunda cep telefonuyla ciddi biriyle ciddi bir görüşme yaparken bile birden telefonu bırakıp taksiciye yoldan geçen bayana yol vermesi konusunda uyarmıştır ,duyarlıdır.
  yemeğe çıkardığı öğrencisini (farkında olmadan kırdığı o genci) mesleki başarıları herkesçe bilinen hukukçuların bulunduğu masada en güzel yere oturtarak yaptığı güzelliğin göstermelik olmadığını ispatlamıştır, karakterlidir.
  yemeğe çıkardığı o gencin, mahcubiyetinden menüdeki ucuz yemeklerden birini seçme; ya da gittikleri mekanda ne tür yemeklerin olduğundan bihaber olma olasılığını gözardı etmemiş ve kendi yediği şeyi önerip sipariş etmiştir, halden anlar.
  o yemekte, sipariş edilen yemeğin sadece tek porsiyon kaldığı söylenince, kimin siparişini değiştireceği polemiğini 'anında' porsiyonu ikiye böldürmek ve arasıcak söylemek suretiyle önlemiştir, bilgi açısından aranızda dağlar kadar fark olsa da ve siz o birikime hayran da olsanız, bilginin kullanılması gerekmediği zamanlarda eşit olduğunuzu hissettirmiştir,komplekssizdir.
  aileden gelen bir zenginliği vardır duyulur, kendi çalışmalarıyla bu zenginliğe eklemeler yapmıştır görülür. ve tüm bu zenginliğin emeğe,bilgiye,çalışmaya bağlı olduğu bilinir. bu sebeptendir ki eleştrileri ve yaklaşımları toplumdan yanadır. ankara barosu'ndaki aristokrasiye karşı çıkışı da; mesleğe yeni atılan genç avukatların-stajyerlerin üstüne yüklenen ağır maddi külfetlere karşı çıkışı da bu yüzdendir, bunu inanarak ifade etmiştir, ve her yerde ifade ettiğine inandırmıştır.

  en önemlisi tüm bu çözümlemelere ve kelimelerle ifadesi olanaksız olan nicesine 40 dakikalık olağan bir süreçte ulaşılmasını sağlamıştır. saygıdeğerdir.
 • ankara üniversitesi hukuk fakültesi dekanı iken okula ve öğrencilerine çok faydası dokunmuştur. aynı azim ve hizmet ankara barosu için de bekleniyor kendisinden. lakin sanki birden "yes, we can" diyecekmiş gibi geliyor; hadi hayırlısı.
 • dededen forslu insan. avukatlık şirketi için; http://www.feyzioglu.av.tr/
 • son 2 haftadır her açıdan programına konuk olmaktadır.
 • başkent üniversitesi hukuk fakültesinde güya ders veren hocamız. kendisine kişiliğine bilgisine saygımız sonsuz ama keşke bizim ona gösterdiğimiz saygının onda birini bize gösterse de derslere asistanlarını yollayacağına kendisi gelse...her cuma sabahı 7de kalkıp sırf bu adam için 50 km tepip gelen insanlara yazık değil mi!
  (bkz: isyan)