şükela:  tümü | bugün soru sor
 • emrindeki askerlere hedef tahtasını tutturarak kendi bacak arasından o hedefe nişan alan komutan. yaptığı eylemin tasvip edilecek bir yanı yok, ancak kanaatimce bu şahsın konumu ve içinde bulunulan durum itibariyle normalde üzerinde fazla durulmayacak bir konu, olduğundan daha büyük tepki aldı.
 • görevden sonsuza kadar alınması ve psikolojik tedavi gömesi gereken yüzlerce askerden biri.
 • askerlik denen şeye veya herhangi bir orduya nefret duymak için bir şeyle beslenmeye gerek yok, bu konuda dile getirilen sebepler zaten gayet yeterli, hani o konuda şüpheler var madem, önce onu dağıtmış olalım.

  ha yüzbaşı metin gürcan dersen, oradaki askerlerden birini öldürse eğitim zayiatı yazdırıp hayatına kaldığı yerden devam ederdi. bir başka gün, başka istekli askerleri kullanıp atış şovuna devam ederdi. sorsan gerzeğin biri yine ''yav askerler istekliydi ama istemeyen çekilsin diyor adam'' derdi. işte artık silah, top, tüfek, asker, düzen sevgisi için neyle besliyorlarsa oluyor böyle şeyler.
 • bir kısım dostlarımıza mavi ekran verdirmiş komutandır.
  tamam, ortada kabul edilmesi zor bir durum var da, bu türk komutanı, nasıl bu kadar kendinden emin olabiliyor ve oradaki askerler bir emirle de olsa ölümle nasıl böyle dalga geçebiliyor? derinlemesine tahlil etmekte fayda var.
 • yaptığı hareketin doğruluğu tartışılır. komutanların sigara koyup 25 metreden vurduklarını gördükten sonra böyle bir atış gayet makul sanki. ayrıca böyle bir vaziyetin eğitimini almış birisi olduğu düşünülünce o video da askerlerin de ısrarı ve kendine güven söz konusudur bence. telefon dersen bir çok komutan kendi telefonu ile fotoğraf çekiyor zaten. dediğim gibi hareketin doğruluğu tartışılır ama askerliğini yapmış herkes atış söz konusu olunca güvenliğin her zaman ilk planda olduğunu bilir.
 • türkiye'de asker seviciliğinin manyaklık halini aldığını bir kez daha gözler önüne sermiştir . yani yarın o tabanca götüne sokulsa, "bir kısım arkadaşları rahatsız etmiş olay. bu türk komutanı, nasıl bu kadar kendinden emin olabiliyor ve oradaki askerler bir emirle götünü açabiliyor, derince incelemek lazım" gibisinden sevgi mesajları yazacak insanlar bulunacak demek ki.
 • orduda eğitim zaiyatı gibi bi kavram sorgusuz sualsiz makul görüldüğü sürece bu düzen gayet tabii bu adam gibilerini üretir.. eşyanın tabiatı bu, insan haklarının dibine kadar gider, bişeyi yapabiliyosa, yapar.
  kendisi duyduğumuz gördüğümüz başka bi ton kan dondurucu hikayenin nispeten sempatiklerinden bence.
 • "türk william tell'i" denmiş videonun başında.

  william tell, zorbalığa başkaldırma cesareti gösteren basit bir köylüydü, oğlunun başında duran elmayı okla vurma cezası verilmişti.,

  yüzbaşı metin gürcan'a türk william tell'i demek, her ne kadar safça bir benzetme gibi dursa da, william'a hakarettir.
 • zavallı erleri hedef tahtasının sağına soluna yerleştirip artistlik yapmıştır. neyin eğitimi bu anlamadım açıkcası. siper almayı öğretsene çocuklara! harp etmenin inceliklerini öğretsene!

  http://videogaleri.gazetevatan.com/…goruntuler.html