şükela:  tümü | bugün
683 entry daha
  • kendisinin "adriana lima'nin turk sevgilisi" oldugunu eksi seyler yoluyla bugun ogrendigim, kendi icime dogru seruvenimi baslatarak bana cok faydalari dokunan kisisel enerji donusturucusu ve yol gostericisi.

saka lan saka. sagdan soldan cikiyordu sacma salak magazin haberleri, ben de bir sekilde gormezden gelmisim ismini. zaten instagram kullanmiyorum, habersiz kalmisiz kendisinden. ta ki bugune kadar...

eksi seyleri iyi kesfetmissin kanzuk valla. zamanla "bakin hangi unlu ile goruntulendi" tadinda basliklar gelecek herhalde, daha fazla tik almak icin. olaya gel;

https://seyler.eksisozluk.com/…lestirdigi-ilginc-an

metin hara ve benzeri sacma simalari tanimayan, eksi seyler'de gorece derli toplu yazilari bir arada okumaya calisan, icerigi dolu olan tedx leri dinlemeye calisan benim gibi insanlarin, gorunce muhtemelen merak edip "neymis yahu" diye tiklayacaklari bir baslik bu. bu mevzu niye seyler'de la? altinda da uc tane entry var, gostermelik konmus. bunu seyler'e koyan arkadasa sesleniyorum: sana da mi para yedirdi bu adam la, acik soyle. yoksa sen de icine dogru kozmik bir yolculuga mi ciktin haci, nedir?

cemkirmemi bitirdikten sonra basliga konu sahsa doneyim. bu new age salakliklarinin cikis noktasi kisisel gelisim ve degisim konusunda cok oncelerden beri var olan, aslinda ici dolu sayilabilecek guzel tavsiyeler barindiran ama benim o zamanlarda dahi ilgimi hic cekmeyen kitaplardi. annem bunlari bana okutmaya falan calisirdi, ben dinlemezdim. dogan cuceloglu vardi mesela, cok iyi adamdi. guzel tavsiyeleri vardi, mutevazi bir televizyon programi vardi. fakat dedigim gibi kisisel gelisim ve degisim konu basliginda mutevazi tavsiyelerdi.

fakat isler tuketime bagli sistemde asla o mutevazilikte kalamiyor iste. sacma sapan bir dolu insan, bu sektorde para oldugunu gorunce adeta insanlarin suratina bosalmaya basladi. bin tanesi var ama en nadidesine deginecegim: ahmet maranki. kitabi vardi, faydali otu pusuru anlatan. dukkanlari vardi, turplari lahanalari kavanoza koyup "sifali cikipoplar" gibi afilli laflarla saftiriklere fahis fiyattan kakaladigi. o dukkanlardan biri benim gittigim tus dershanesinin yanindaydi. cuma gunleri halk gunu gibi bir sey olurdu, aman yarebbim. izdiham. biz de 8 saat kafa patlatmis, dersten cikiyoruz. o sirada icime dogru kozmik bir yolculuk yapardim: "ne skime ugrasiyoruz amk?" adam muhtemelen omrum boyunca goremeyecegim parayi bildigin otlar, taslar, tursular, baharatlar, boklar, pusurleri guzel guzel anlatip satarak kazandi.

tabi idealist tavrimla cizgimi koruyup bu islere karismayip dersime calismayi basarmistim. uzmanligi kazanip tamamlamaya yakin donemde ulkenin icine girdigi cikmazi ve doktorlugun geldigi noktayi iyice idrak etmeye baslamistim. o donemde yurtdisindan gelen bir teklifi degerlendirdim ve simdi bu yuzden turkce karakterleri yazamiyorum. daha iyi bir kariyer yapmak, yurda donuste ulkeye faydami maksimize etmek icin bilgi-beceri heybeme ne koysam kar diyerek surekli calisiyorum. ve sabah ise giderken otobuste bu adamin eksi seyler vasitasi ile tedx konusmasini goruyor, ucuncu dakikasina kadar dayanip kapatiyor ve yine ic dunyama dogru kozmik bir yolculuga cikiyorum: "ne skime ugrasiyoruz amk?"

butun tablo bir sanat eseri gibi yahu: bir adet sarlatan, birkac adet para yedirilmis kisinin iyilesme oykuleri, destekleyenlerin kotuleyenlere olan "kiskaniyorsunuz, cekemiyorsaniz anten takin" tepkisi, turkiye pazarini kesfetmis unlu bir mankenin bu sarlatanin kitabinin kapagini gozumuze sokan fotografi ve en onemlisi "holistik kinesiyoloji"?!

hakikaten insan kozmik yolculuga cikmadan edemiyor. adam basarili.

not: son cumlede ironi var, anlamayan holistik kinesiyoloji magdurlari olabilir.
  • son bin yolun en büyük balonu.
  • hala, kim olduğu hakkında en ufak bir bilgimin olmadığı erkek kişisi. sanırım hiç de olmayacak.
  • ağa bu adam kitap yazıyor, bu adamın kitapları var ve bu ülkedeki insanlar bu kitapları okuyor aklım mantığım almıyor.

tedx konuşmasının sarılma bölümünü gördüm ve isyandayım ulan isyan.

peşin edit: yazdıklarımın yarısını sildim.
  • tedx konuşmasının tamamını izledim.

öncelikle peşinen belirteyim. adriana lima'yı hiç sevmem ve güzel bulmam.

tedx konuşmasından çıkarımlarımı yazıyorum. bu insan dünyanın gelmiş geçmiş en boş beleş insanıdır aga. bir insan bu kadar içi boş olup da bu kadar narsist olabilir mi yahu? adnan oktar bunun yanında filozof kalır daha siz anlayın adamın bomboşluğunu.
12 entry daha