• yazar veya değil sonuca bakarım ben. adam adriana lima gibi bir sevgiliye sahip hem de o tiple.
    (bkz: bazı adamlar çok şanslı)
    bir de
    (bkz: adriana kadınsa biz neyiz?)
  • aslında gayet güzel şeyler söylemiş kendisi. dizi, film çekip sanki dünyayı kurtarıyormuş gibi çalıştığını iddia edenlerin, playback şarkı önünde saçma danslar edip kendini sanatçı zannedenlerin, twitter fenomeni olup kendinde kitap çıkarabilecek cüreti görenlerin, her boku magazin malzemesi haline getirip türk halkının en önemli sorunuymuş gibi ortaya sürenlerin dert etmesi gereken konuşmadır.

çıkıp direkt söylemiş işte ne varsa çekinmeden, helal olsun ne diyelim..

edit: kalemdefter uyardı, direk yazmışım. direkt olarak düzeltildi.
  • adam hakli. dagilin.
  • birilerini hamile bırakarak gündem olamayınca birilerine saldırarak gündem olmaya çalışan bir işsiz demeci. adam diyetisyenin işin beğenmemiş. rahmetli babası doktor olamayan bunu oluyor dermişmiş. kendi bir halt olamayıp babanın dedenin mesleğiyle övünmek kadar zavallıca bir şey de olamaz herhalde...
  • saydığı adamlar öyle ya da böyle kendilerini ünlü yapmış, para kazanmış kişiler. bu bile başlı başına bir başarıdır bence. kaya bey kendisi ne yapmış?
  • adam toplumun ufak bi tahlilini yapmış şuan, gayet de haklı konuşmuş. bi şey oldum diye yazmamış, kendisini de eleştirdiklerinin arasına katmış ama bi farkla, kendine sahip olmadığı bi unvanı vermemiş.
  • vay be açıkcası kaya çilingiroğlu haklı.

meslek sahibi olmak kolay ama mesleğinde ciddi anlamda iyi olmak zordur. çaba, yetenek gerektirir. hele ki meslek olarak yaptığın şey sanatsa. o zaman çok daha zor işte. diyelim uzun zamandır bir çocuk kitabı yazmak istiyorum. istesem çok uğraşmadan bir şeyler karalarım. ama önemli olan ne anlattığım, nasıl anlattığım, kitabı yazarken kullandığım dil vs vs. bunu yapabildiğim ve sürekliliği olduğu müddetçe ben yazarım diyebilirim.
  • eğer yazılanlar doğru ise,

doğru başlamış yanlış bitmiş konuşmadır, oğlum nasıl çağırsınlar aziz nesin'i yaşar kemal'i mal mısın? hayatta olan bi yazarın adını versene.

saçamalamam demişsin ama...

neyse, bi şekilde televizyonda görünüp ünlü olabilmiş kişi söylemi. kafaya takacak daha önemli şeyler var. boşverin.
  • ne kaya çilingiroğlu ne de burada "adam haklı beyler" esprisi yapan yazarlar metin hara okumamışlardır. okumadıkları kitap ve yazar hakkında yorum yapma hatta beğenmeme hakkını kendilerinde görebiliyorlar ama.
    not: okumadım.
hesabın var mı? giriş yap