şükela:  tümü | bugün
  • çok sağlam bir orgy'nin ucundan dönmüşler aman diyorum.
  • eğitim ve meslek hayatımda bir kaç kez bu tür aktivitelere maruz kaldım. hayatımda en sevmediğim şey, "hadi şimdi yanındakine sarıl", "hadi anneni ara ve onu çok sevdiğini söyle", hadi gülümse, sen gülümseyince seratonın artacak ve mutlu olacaksın" tipi zorlama söylemler ve mecburen uyar gibi yapmak. siktirin gidin ya çok sıkıcısınız. bunlar gibi adamlarla kişisel gelişim seminerlerine bi ton para akıtanlar kadar sığ insanlar görmedim. sığlığınızda boğulun.

şu çocuktan da çok tiksiniyorum, geri zekalı.
  • tedx'i artık takip etmemeye karar vermeme sebep olan konuşma. böyle vizyonsuzluk görmedim.
  • daha uzun versiyonları da internette bulunabilecek konuşma.

kurumsal eğitim sektöründe çalışıyorum. personellerin eğitim ve gelişim işleri, üniversiteler, konuşmacılar vs. yıllarca deneyimim var.

bu adamı 2016 yılında duydum. departmandaki birkaç kız "metin hara'ya gidiyoruz davetiyemiz var gelmek isteyen var mı" dedi. metin hara kim dedim. anlattılar, aşkmış, kitapmış, acayip bir konuşmacıymış filan. işte bu word of mouth'tur arkadaşlar.

bu adam nasıl bir pr çalışmasının ürünüyse, böyle içi boş bir "başarı" görmedim. onlarca eğitmen/konuşmacı tanıdım. bizzat dinlemek gibi bir fırsatım(!) neyse ki olmadı. ted v.b. yerlerde gördüm, izledim. şimdiye kadar izlediklerim içinde en kötü 3'te zirveye oynar. abicim nedir bu gereksiz, içi boş, zorlama mutluluk oyunları, arkasında hiçbir sağlam öğreti olmayan (dini veya felsefi diğer öğretiler) felsefi söylemler. en sonunda da adriana lima. ne alaka değil mi ?

işte hayatta böyle boş insanlar, sadece birkaç aptalın "adam bir konuşma yaptı bütün salon ağladık" tarzı reklamları ve arkasındaki güçlü medya desteği ile para kazanabiliyor. tahminimce kazandığından fazlasını harcıyordur ama bu adamın etkinliklerine para verip giden veya şirketine çağıran o kadar insan var ki. bence bütün bunlar modern insanın amaçsızlığı'ndan kaynaklanıyor. başka bir mantıklı açıklama bulamıyorum.
  • -anne, baba arkadaşlarla dünyayı değiştiriyoruz,

(bkz: seviye 4)
  • izleyenlerini teletabiler seviyesinde zıplayalım, kucaklaşalım modunda maymun etmiş konuşma. bi de bu işle dünyayı değiştiriyormuş arkadaş. la bu adamlara bir de piyasada ekmek yediriyorlar be! yuh!

https://twitter.com/…evic/status/928729564137828353
  • "gülümsee biraaz hadiiii"
    sen konuşma metin kitap yaz , o nasıl ses laaaan
  • zamanında herbalife toplantılarına gitmişliğim var; orda da aynı böyle gerizekalılıklar dönüyor. canlı şahit olmak için bu andavala o kadar para gömmeye gerek yok.
  • ya resmen anaokulu çocuklarına yaptırılan hoplama-zıplama faaliyetinden sonra; aa hadi sevgi çemberi oluşturalım modu. bu new-age felsefesi bu adamda pek tutmadı sanki...
  • birisi gülümsemeyecek olsa yanına gidip "gülümseyin demedim mi kundurasını s*ktiklerim!" diyip kafa atacakmış gibi sert bir tonda "gülümse" diyerek insanları şebekliğe zorlayan bir adet zorbanın konuşmasıdır. burada seyircileri eleştirmemek lazım ben bile bilgisayar karşısında videoyu izlerken korkudan ayağa kalkıp gülümsedim.