şükela:  tümü | bugün
  • isviçre'de yaşayan bir türk mimardır. katıldığı 166 yarışmada kazandığı 44 birincilik göz kamaştırıcı gerçekten. itü'deki lisans ve yükseklisansını birincilikle bitirmiş. 2002'den beri ise kendisi bir profesör.
  • adam gelmeden cv'si geldi. fanzinden daha kalın bir cv. oku oku bitmiyor, aynı kurumlardan her sene ard arda alınmış ödüller. bilmediğim ingiliz ve amerikan kurumları. tuhaf bir türkçe. lan dedim bu cv çok değişik.

sonra bir mektubu geldi, kendisini asrın sinan'ı olarak görmekte ve bunu alenen deklare etmekte beis görmeyen bir adam çok ürküttü beni.

asistanları vardı metin hocalarının bu dünyaya ait olmadığına kani. komik görünüyordu ama adını koyamıyordum. araştırdıkça adamın ne olduğuna dair fikirlerim iyice birbirine dolandı. mesela doğan tekeli ile olan kavgaları dikkat çekiciydi.

metin hepgüler, adının etrafındaki kalabalık nedeniyle anlaşılayan bir adam gibiydi benim için

ama benim yerime metin hepgüler koymuş adını, doğan hasol da isim vermeden kitabına koymuş.

adam ölmeden kendine mezar taşı yaptırıp mezarlığa dikmiş ve üzerine de şunları yazmış;

"mesleğinin lideri
    proje ödül rekortmeni
    asrın mimar sinan'ı
    türkiye'nin şeref temsilcisi
    ve ilk milletlerarası mimarı
    iconic mimarinin lideri
    180 ödül 55 birincilik
    17 mesleki madalya ile
    yaşayan efsane seçilen
    mimarımız ve eşi
    ruhlarına fatiha"

yürü be hepgüler kim tutar seni.