• avukatı abdullah kaya hakkındaki iddiaları merak edenler araştırsın. dava dosyalarına yansımış rüşvet pazarlıklarında aracılık yaptığı, fetullahçı piçlerin yargıya atadığı imamlarıyla görüştüğü gibi iddialar mevcut. şamil tayyar twitterda yazmış.avukat abdullah kaya askeri hakim kökenli, beraat kararı veren bölge adliye mahkemesi başkanı da kapatılan askeri mahkemelerden adli yargıya geçiş yapmış. enteresan bağlantılar mevcut.

sade vatandaş olarak konuşuyorum, askeri okul öğrencisini örgüte yardım ettiği için üye olmasa dahi cezalandırdığın bir yargılama silsilesinde, edok komutanına beraat veremezsin. bu adam personel komutanlığından dışarı çıkmamış. yani, son onbeş yılda silahlı kuvvetlerin tüm personel yapılanmasını manipüle eden fetö terör örgütünün öncelikle ele geçirdiği birimde görev yapmış. çok basit bir mantıkla, en basitinden, bu adamın fetöye karşı durmuş olması mümkün değil. aksi halde çoktan ipi çekilirdi.

fetö borsası meselesi iyice mide bulandırmaya başladı. devletin bir an evvel avukat/hakim/savcı/bürokrat/siyasi eksenindeki kokuşmaya el atması, fetö davalarında görevli tüm sujeleri mercek altına alması lazım. ortaya atılan iddialar, devletin hesaplaşmasının meşruiyetini sorgulatacak ve fetullah gülen cemaati adı altında kurulan istihbari terör örgütünün devlet kademelerinden sökülmesini engelleyecek mahiyettedir. akepeden hukuk beklediğim yok. bu işi devletin derin refleksinin çözeceğini umuyorum.

bu beraat, örgüt üyelerine yönelik cüretkar bir mesaj olabilir. neticede bir örgütle mücadele ediyorsunuz. örgütün beyin takımı, devlet yönetimini ele geçirmeye programlanmış, hücre yapılanmasına sahip bir yapı. bir generalin örgütteki abisi, siktiriboktan bir kurumun çaycısı olabilmekte. tam bir keşmekeş. bu yapıyı çözmeye çalışanların önüne bir de siyasi engeller çıkarıp, partilerini korumaya çalıştıkları zaman, ortaya ucube bir sonuç çıkıyor. mücadele tıkanıyor. bu noktada, örgüt de boş durmuyor. operasyonlarda saklandıkları yerde yakalanan örgüt üyelerinden onbinlerce dolar para çıkıyor. hala hücrelerini ikmal edebiliyorlar. bu netice, örgütün yargı ve tsknın yüksek kademelerinde hala etkin görevli üyeleri olabileceği ihtimalini gösteriyor. korkunç...

dosyayı okumadım, bilmiyorum. hukuken, masumiyet karinesi uyarınca kimseyi suçlu ilan ettiğim de yok. yerel mahkeme, sorumluluk savmak adına cezayı basıp geçmiş olabilir. hata varsa buradan başlamak lazım. istinaf incelemesinde yerel mahkemenin üstünün çizilmesi, yargılamanın ciddiyet seviyesini ortaya koyduğu için yorum yapmayacağım. ürkütücü olan, beraat sonrası cumhurbaşkanı ağzından “talimat” sözcüğü çıkmış olmasıdır. bakın, hakimlerin fetöcü ocu bucu olmasından daha büyük bir sorundur bu. fetöcü hakimi paketler kodese tıkarsın. ama bu sözü zihinlerden silemezsin. şu sözden sonra, siyasi davalara bakan bir hakim, tff hakeminden hallice kararlar verir. yargı dediğin, en nihayetinde bir yetki devri. halk bu yetki sahiplerinin talimatla iş yaptığını düşündüğü an, yargılamaların meşruiyeti biter. yargı biterse, devlet biter.

böyle devam ederlerse, devleti içerden yıkacaklar. ekonomi yalnızca işaret fişeği. eğer devlet fetö meselesini çözemezse, ki akp ve bu saray kafasıyla zor, bir gelecek tasavvur etmek çok zor.
  • hakkında tekrar tutuklama talebiyle yakalama kararı çıkmıştır.
    çok derin bir kapışma var gibi yargıda, aksi halde bu kadar kısa zamanda böyle tezatlar mümkün olmaz diye düşünüyorum.
  • bu rütbede bir herife beraat verilmesi örgüt üyelerine mesajdır. ben yargıda hala fetöcülerin etkin olduğunu düşünüyorum. eğer basına yansımasaydı şuan bu herif yurt dışındaydı.
hesabın var mı? giriş yap