• muhteşem sese ve yoruma sahip, muhteşem türküler söyleyen, babamın uzun yol dostları, dayımın mirası, aynı topraktan olduğumuz için gurur duyduğum iki sanatçı kardeş.
  • aklımdan geçmeyenleri geçirtiyorlar, akıldan geçmeyeni geçirtiyorlar bilseniz... `düzgün bawo`
  • kemal kahramanın sürgünden döndükten sonra 3 ağustosta munzur festivali kapsamında vereceği konserde yer alamıyor oluşum yüzünden ciğerim yanıyor.
  • dün akşam izmir fuar açıkhava sahnesindelerdi ve pek şahanelerdi. senelerdir metin kahraman kemal kahraman olmadan sahne alıyordu ve grubun kemal'siz haliyle ne kadar eksik kaldığını görmüş olduk. bir cura bir gitar iki de kemanla resital verdiler resmen. kemal kahraman belli ki çok özlemiş ülkesini ve ülkesinin insanlarıyla konuşmayı; bol bol konuştu. özellike turnam gidersen mardin'e yorumları tam bir kulak ziyafetiydi. keşke herkese dinletme şansımız olsa bu adamları; dünyaya daha ince bir yerden bakardı belki yurdumun tekdüze insanları.
  • yıllardır dinliyorum, hala hangisi metin hangisi kemal bilmiyorum. bu da böyle bir itirafımdır.
  • dersim'in pink floydu.
  • kocaman kalbi olan iki adam:)
  • 22 yıl sonra ilk kez verecekleri istanbul konserine saatler kalmış aşmış ve derinleşmiş iki güzel adam.
    onları beraber canlı izleyecek olmanın heyecandan öte bir hissi var içimde sözlük. uzun uzun yazmak isterdim onlar hakkında ama çok hüzünlü şeyler yazacağımdan korkuyorum. susuyorum.
hesabın var mı? giriş yap