şükela:  tümü | bugün
 • eğer ak parti mitingini protesto ettiği için biber gazıyla öldürülmüşse bu kişi, gerçekten sözün bittiği noktadayız.

  bir kaç gündür ak parti mitinglerinde iş istediği için dövülen, pankart kaldırdığı için içeri alınan, protesto ettiği için yaka paça dövülen kadın ve erkekleri duyuyorduk ama bu ölüm ötesi yok.
 • "öğretmen, bir kandile benzer. kendini tüketerek başkalarına ışık verir."
 • su haktır, satılamaz pankartı varmış elinde, gelen haberlere göre.
 • öğretmenlik yaptığı dönemde "insan" olması için eğitip, uğraş verdiği öğrencilerinden birisinin, kendisinin ölümüne sebep olan kişi olması ihtimali bile iç acıtır.
  acıtır.
  acıdır.
 • polisin biber gazı kullanımı ile birlikte şu haberde de (bkz: başbakanlık'tan 170 bin yeni gaz bombası siparişi) görüleceği üzere bundan sonra olacak tüm toplumsal olaylarda yeni yeni isimlerle karşılaşacağız sanırım. biber gazı öldürdü diye bir arattım da epey bir şey çıktı.

  ne ntv ne de cnn turk sitelerinde hopa karıştı ve miting öncesi gerginlik haricinde bir şey görünmüyor. ancak bir insanın ölümü söz konusu ise ve en temel demokratik haklarından birini kullanan bir insana karşı bunca şiddet her şeyi anlamsız kılıyor. insanların seslerinin bile çıkmaması gerektiğini düşünenlerce ölümü mutlaka hafifletilmeye ve orada oluşu hakir görülmeye çalışılacaktır. ben bu ülke için söyleyecek bir söz de bulamıyorum artık. mazlum ve mağdurların nasıl birer zalime dönüşebileceklerini de görüyoruz.
  dilerim ki ölüm haberi gerçek olmasın. sevdiklerine, sevenlerine acı yaşatmasın.

  ek: -denizden korkan somalili korsan- dedi ki "haber maalesef doğru" telefon ile haber almış. kendi adıma, ailesi adına çok üzgünüm.
 • (bkz: türk polisi)
 • emekli öğretmen. bu sabah da her sabahki gibi yılların memurluk alışkanlığından sakal tıraşını olmuştu. protesto yapacakları için ceket giymedi ama gömleği, pantolonu ütülüydü muhakkak. öğlen yemeğe gelir misin diye sordu karısı yok dedi tayyip geliyormuş onu karşılayacağız gelmem. yahu dede olacak yaşa geldin hala eylemdesin, protestodasın, akşam markete uğra şunları al gel dedi karısı, eline listeyi tutuşturdu. ağırına gidiyordu toprağının parsellenmesi, suyunun setlenmesi, dayanamıyordu. sesini duyurmak istedi, su haktır satılamaz pankartıyla beraber gaza boğuldu, kalbi dayanmadı.

  ne teröristti, ne şiddet yanlısıydı, anlatacak bolca komik hikayesi olan, karadeniz şiveli bir amcamızdı muhtemelen, öldürüldü.
 • http://www.sendika.org/yazi.php?yazi_no=37646

  türk polisinin ve rte terörünün aldığı yeni candır.

  lakin bizim bildiğimiz bir şarkıda şöyle diyor;

  "senin sesin yenilgi tanımaz
  bu abluka dağılacak"