şükela:  tümü | bugün soru sor
 • iyi ekonomi ve kıbrıs yazıları yazarken, birden serdar turgut misali seks yazıları yazacağını açıklayan ve en az bir tane boyle yazısını da okuduğum gazeteci. biraz asabi bir havası vardır ama akıllı bir adam gibi görünmektedir.
 • türkiye'deki en batili gazetecidir. cikardigi gunes gazetesi, birakin donemini, simdinin bile otesinde bir yayindir. turkceden iyi ingilizce konusur, tam bir avrupalidir ve bu yuzden de zaten turk standartlarinda huzur bulamamis, kosesine cekilmistir. kibris ozankoy'de ve kuzguncuk'ta yasar.
 • olumun bile insanoglunun dunyevi hırslarını dindirmedigini bizlere olerek gostermis kisi.olum yaramamıs bu adama.evet olum anında neler yasadım hepsini kitabımda anlatacam seklindeki acıklamaları,sonra dagazetedeki yasadıklarıyla ilgili yazdıgı yazı dizisiyle,reyting,merak uyandırarak bi seyler elde etmek gibi kullandıgı metodlarla,oldukten sonra tahminimce kendisininde bi halt yasamadıgı ortaya cıkmıs adam.
  can cıkar huy cıkmaz teoremini ispatlamıs kisi unvanıda kendisindedir su an itibariyle.
 • kıbrıs'da doğmuştur. ankara üniversitesi dış ilişkiler ve diplomasi okuduktan sonra 1967 de gazeteciliğe başlamıştır. uzun yıllar bbc ve financial times türkiye muhaberliği yapmıştır.
 • zinanın yasaklanması konusundaki ilgili yazısında "zina yasaklanabilir ama ortadan kaldırılamaz. çünkü benden daha akıllıların çok önce keşfettiği gibi, evlilik ağır bir yüktür. onu kaldırmak için en az iki kişi gerekir. bazen bu sayı üç olur" diyerek ilginç bir tespit yapmış, evli ve 2 çocuklu adam.
 • bugunki yazisinda gayet karmasik meseleleri basitmis gibi gostermekteki performansiyla gonlumuze taht kurmustur.
  http://www.milliyet.com.tr/…/02/27/yazar/munir.html
 • mesleki yaşantısına hürriyet ve sabah gazetelerinden, bir de ntv'den kovulma başarılarını sığdırabilmiş, şu an makalelerini milliyet gazetesi için yazan bir übermensch. konulara tam da can alıcı noktalarından girmesiyle, kördüğümü, seçilebilecek en uygun iki tanecik kelimeyi yanyana getirivererek çözmesiyle akıl melekelerinin nasıl da sistematik ve münasip bir şekilde çalıştığını kanıtlamıştır metin münir.
 • nükleer enerji gibi karışık bir konuyu bile, hayranlık uyandıran bir sadelikle, bıkmadan usanmadan ve dünyadaki gelişmelerden kopmadan açıklayabilen; türk basınında, keşke benzerleri daha fazla olsa dedirten kıbrıs kökenli gazetecidir.
 • somut rakamlara dayanarak yazan, çok iyi bir analiz yeteneğine sahip süper gazeteci/köşeci.
  her daim okumaya çalışıyorum.

  yazılarında kullandığı bilgi kaynakları nedir, sırrı hepimizin ulaşabileceği bilgileri optimum kullanmasında mıdır nedir bilemiyorum ama her seferinde incelediği konuya çok büyük geniş açısı ile baktığını hissettiriyor. her yazısında bir şeyler öğretiyor, kolaya kaçmıyor. büyük resmi merak edip de zaman ayıramayanlar için hiç de fena olmayan bir bilgi kaynağı.
  hep yazmak istiyordum, nereden mi gaza geldim?

  http://www.milliyet.com.tr/…leid=757921&authorid=57

  ve devamı...
 • 2002 de seks yazıları yazacağını açıklamış gazetecidir.

  dünya ekonomisini tepetaklak eden ama her nasılsa bize dokunmayacağı rivayet olunan * krizden bahsettiği yazısının başlığı aşağıdaki gibidir

  "kısa ve sığ değil, derin ve uzun"

  bilmem an la ta bi li yor mu ?

  http://www.milliyet.com.tr/…un&a=metin munir&ver=50