şükela:  tümü | bugün
  • 3 büyük takımın 3 efsane futbolcusu. 300 500 gol atmışlar. ama üçü de şu zamanki futbolda futbolcu olsalar 3. ligte bile oynayamazlar maalesef. üçü de futbolu bırakıp esnaf olurlar.

eskiden futbol bile kolaymış.
  • baba hakkı haricinde katıldığım önerme.

yoklukta futbolcu olmak kolaymış, şu anki ben 192 boyum, atletik yapım, çizgili kaslarımla bir sezonda 138 gol atardım.
  • kendilerini devasa yapan şey karakterleridir. üçü de camialarının ötesinde de aynı saygı ve sevgiyi görmeyi hak ederler...

bu arada (bkz: lefter küçükandonyadis)
  • yoklukta futbolcu olmak kolaymış madem, ahmet mehmet değil de neden bu üç adam efsane olmuş? hı? var mı verecek cevabınız? bu üç adam dışındaki futbolcular değil de neden bu üç adam öne çıkmış? ses gelmiyor?
  • bayılıyorum bu cahil geyiğe yaaa..

bunun bir değişik versiyonu da, maradona olsa şu zamanki futbolda böyle yıldız olmazdı..
    yok pele olsa şu zamanda oynayamazdı...

ulan denyo, bu insanlar şu zamandaki futbolun, şu zamanda şu noktada olması için mihenk taşıdır....

ayrıca şu zamandaki kendini beğenmiş, egolu, "adam" yakıştırmalı züpperlerden, daha adamdırlar...
    efsane olmalarını sağlayan bir diğer özellikleri de budur..
  • üç büyük takımın üç büyük futbolcusu. genel olarak tüm futbolseverlerin sevdiği futbolcular. kıyas kabul edecek durumda değiller. zira çıplak gözle izlediğimiz futbolcular değil.

bu başlık altında kanaat getirdim ki bazı beşiktaşlılar sadece tineri koklamıyor. bu kafaya ulaşmak için sadece damardan almak bile yetmez.

(bkz: #80002819)

bak yukarıdaki entryde demiş ki hakkı yeten hariç katıldığım önerme. hakkı yeten 1910 doğumlu arkadaşım. neye göre katılmıyorsun canlı mı izledin adamı? bir de demiş ki 192 cm boyum, atletik yapım olsaydı 138 gol atardım. o dönemde atletik yapılı 192 cm insan olmadığını düşünmesi de ayrı bir tiner konusu. sanıyor ki şimdiki futbol zekasını o günün şartlarında uygulayabilecek. yemin ediyorum bu kadar beşiktaşlı olmanız bize eziyet ya.
  • öncelikle şuraya bir git cahil adam:

(bkz: devlerin omzunda yüksel)

şimdi de şu ödevleri yap: i) 1970'lerde 100m rekoru kaç saniyeymiş ii) bir dünya rekoru ortalama kaç senede kırılıyormuş.
  • olum delinin biri bi taş atıyor kırk akıllı çıkarmaya çalışıyonuz he deyin geçin lan.
  • dedi futboldan anlamayan adam
  • deden niye olamamış o zaman