şükela:  tümü | bugün
  • an itibariyle başlattığım kampanyadır.

afrin operasyonuna komuta eden ve zeytin dalı harekatının başarıyla sonuçlanmasında büyük emeği olan, şimdi de terör örgütü pkk'nın üssü konumundaki kandil operasyonuna komuta edecek olan 2. ordu komutanı, kahraman askerimiz ismail metin temel paşa, ulu önderimiz gazi mustafa kemal atatürk ve fevzi çakmak'ın ardından mareşallik unvanına en layık komutan olduğunu düşünüyorum. bu nedenle kendisinin mareşallik unvanı ile taltif edilmesinin yerinde olacağını düşünüyorum. kendisi bunu kabul eder mi bilmem, lakin en azından teklif edilmesi kandil harekatı öncesinde hem kendisine hem de komutası altındaki orduya moral verecektir.

her ne kadar muharrem ince başkan, onun apoletlerini sökeceğim dese de o fikrinde ısrarcı olmadığını sanıyorum. bu durum bahsimizin haricindedir.
  • 3 lira farkla büyük boy kola da verelim mi yanına?

çoluğun çocuğun yazar olmaması gerektiğini bir kez daha hatırlatmış başlıktır.
  • "liyakat" unsurunun ne hallere geldiğini gösteren teklif.

"türk ordusunda savaşta olağanüstü yararlılıkları görülen, türk silahlı kuvvetleri için en az orgeneral (denizci ise oramiral) rütbesine sahip hayattaki ya da ölmüş olan orgenerallere, tbmm tarafından kanunla verilen bir askeri rütbedir. bu rütbe yukarıda belirtilen şartlar haricinde süre beklemeyle kazanılamaz.

daha korgeneral olan birine mareşal unvanı vermekteki tek amaç alkışladığı siyasetçiyle ilgili bakış açısıdır.

yeter artık elinizi çekin türk ordusunun üzerinden. başımıza ne geldiyse şerefli türk ordusuna bulaşmanızdan geldi.
  • arttırıyorum bence sancak beyliği verilsin. hatta eflak ve boğdan direk üstüne yapılsın paşamın.
    (bkz: ne vereyim paşama)
  • ciddi ciddi söyledi dimi.
  • bakin yazilarima atsiz hayrani bir turanci goreceksiniz, metin temel pasanin alkis yapmasi ne kadar yanlis ve tarafli ise ordu yonetimindeki basarisina atilan laflar da o kadar capsiz ve gereksizdir.

basarili operasyonlar yonetiyor. bu kadar basit, inonu pasa cok buyuk hatalar yapti ama istiklal madalyasi vardi cok emegi vardi ulkede.
    pasa yanlis yapti ama su anki gkurmay baskani ordu komutanligi yapmadigi halde korg haliyle ordu yonetiyor.

ekleme: maresallik bir basarisi oldugunu kendisi dahil kimse dusunmuyordur meraklanmayin.
  • sen kimsin ya?