• mars şarkısı berbat olan gitarist. sıça sıça bunu mu sıçtın dedirtiyor insana. nakarattan önceki köprüdeki ki'ler bana ray ray kasım'ı hatırlattı.

(bkz: şurdan bir tren geçiyor ki)
  • bu adama 2008 yılından beri inanılmaz kılım.

tesadüfler silsilesi sayesinde bir konserine gitmiştim şebnem ferah'ın. gözlerimin etrafındaki çizgiler şarkısında solo kısmı çalıyordu ve adam nasıl kendinden geçerek çalıyor anlatamam ama inanılmaz kasılarak yapıyor bunu. hani, ben şu an harika hisli bir solo atıyorum, dünyanın en iyi, en duygu yüklü solosu ile sizi çoşturuyorum, harikayım havasında. şebnem de, spota almış herifi, elleriyle onu işaret ediyor, etrafında kafasını bi o yana bi bu yana sallıyor falan. izlerken resmen kahkaha atmıştım. sanırsın petrucci hollow years solosu atıyor önünde.

garip hareketler. bunu yapan kişiden de mars gibi bir çalışma beklerdim zaten.
  • pentagram, ogün sanlısoy, şebnem ferah ve birçok projeye yazdığı gitar riffleri ve sololarla türkçe rock dinlemiş herkesin bir şekilde duygularına dokunmuş insandır. yarattığı "mars" travmasını hiç yaşanmamış sayıyorum.

şimdi canlarım yukarıda da bahsedilmiş ama anlamamakta ısrarcı olanlara bir tekrar da ben geçeyim. enstrümana ulaşmanın bu kadar kolay olmadığı, yabancı grupların albümlerine bir tıkla ulaşamadığınız, kimsenin elinin altında yüzlerce eğitim videosu olmayan zamanlarda bu adamlar müzikle ilgilenenlere yol gösterdi, ufuk açtı, piyasa oluşturdu, türkiye'de rock müziği var etti. metin türkcan için kısmen, kendisinden önceki jenerasyon için tamamen geçerli bu dediğim. eleştirirken vicdanlı olun lütfen.
  • - metin soyun. klip çekimi var abi !
    + tamamdır. tişörtü çıkarıp geliyorum.
  • o değil de, bu adam wah kullanınca herkes "vaay iyi çalıyor" diyor sonra internette girip "kirk hammett bok gibi gitarist hep wah kullanıyor" diyor ona sinir oluyorum.
  • şebnem ferah'ın son şarkısı birileri var'ın klibinde giyinik görünce tanıyamadım kendisini. öyle alışmışız nü hallerine.
  • beğenirsiniz ya da beğenmezsiniz bu adam saygıyı hakediyor. lakin bu akşam yasadığım bir olayı aktarmak isterim sizlere;
    evde boş boş oturmuş televizyon seyretmekteyim tnt kanalı açık ve adını bilmediğim bir magazin programı var, derken şebnem ferah'la ilgili bir haber giriyor. görüntüde şebnem ferah bir mekandan çıkıyor hemen arkasında da sarı kolsuz penyesiyle metin türkcan var. magazinciler şebnem ferah'ın etrafını sarıyor ve sorular sormaya başlıyorlar. bu esnada saçları ve penyesiyle dikkat çeken metin türkcan'ı kastederek ve büyük bir cahillik örneği gostererek arkadaş müzisyen mi ekipten mi sorusunu sebnem ferah'a yöneltiyorlar.sebnem ferah biraz şaşkın evet diyor bunun üzerine lafa giren metin türkcan alaylı ve dalga geçer bir sesle ben yeniyim abi diyor.bu esnada konuşmaya başlayan arka ses durumu iyice rezil duruma getirip sebnem ferah ve yeni müzisyen arkadaşı gibilerinden bir kapanış yapıyor.
    şimdi..
    şebnem ferah'ı görüntülemeye gitmiş muhabirler onun kaç yıllık gitaristini -ki bu adam türkiye'nin en iyi gitaristlerinden biri- tanımıyor ve yeni mi gibi seviyesiz cirkin ekran başında benim tüylerimi diken diken eden bir saygısızlık yapıyorlar. o görüntünün kasedi, tnt ye geliyor montaja giriyor kontrollerden geçiyor, arka ses konuşuyor ve öyle ekrana veriliyor, yani magazin dünyası ve sanat camiasıyla ilgilenen bir çok kişinin önünden geçiyor demektir, buna rağmen kimse onun metin türkcan olduğunu görüp bu yanlışlığı düzeltmiyorsa ve ekrana bu şekilde veriliyorsa..ben söyleyecek bir şey bulamıyorum..sadece metin türkcan'dan özür diliyorum.

edit: ulan caylaklik nelere kadir. amma abartmisim ''seviyesiz cirkin'' ''tuylerimi diken diken eden'' yani tamam seviyoruz metin abiyi ama yazar olacam diye de bu kadar abartilmaz ki kardesim. essek kadar adamsin.. kendimi esefle kiniyor, uzanip yanaklarimdan opuyorum..
  • türkiye'nin en sağlam rock gitaristlerinden. gitariyla bütünleşmiş resmen. çok eskiden metafor diye bir grubu vardı. bir dönem pentagram'da da çalmışlığı var, hala da çalıyor. 4 yılı aşkın bir süredir de şebnem ferah'la çalıyor. ayrıca özlem tekin'in "herkes şanslı dogmuyor" şarkısının şahane gitar düzenlemesinin sahibi. ulu insan...
  • sanırım kendisi bunca yıl boyunca hiç şebnem ferah dinlememiş.
  • shakespeare hayatta olsaydı şöyle derdi onun için :"dostum siz gitar çalın, hep gitar çalın, sadece gitar çalın..."
hesabın var mı? giriş yap