şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: ay carmela)
 • görüşüp tanışma fırsatı bulduğum, bilgisi, kültürü ve insan ilişkilerindeki başarısıyla göz dolduran avukat..
 • sevecen ve sevimli bir insan. istanbul barosu'nda hukuk ingilizcesi derslerini verir. baya da güzel verir. derse girişmeden önce 10 dk kadar ingilizce haber dağıtır okur ısınma olarak, bir yandan okurken bir yandan tercüme eder. ardından o gün işlenecek ders ile ilgili terminolojiyi aktarır, ardından o gün ders malzemesi olarak yanında ne getirdiyse, sözleşme, mahkeme ilamı vs. ingilizce metni okurken bir yandan tercüme eder. kendisi yaparken yaptığı iş kolay görünüyor, ben bir iki kere denedim evde, o iş öyle kolay değilmiş.

  gezmeyi, insan tanımayı sever, her insana güzel bazılarına daha güzel davranır. çapkın bir havası var, ama kendisini çapkınlık yaparken hiç görmemiş olmam kendisinin çok ustalıklı bir çapkın olduğuna kanaat getirmemi sağladı.

  bakışları çok güzel bu adamın, çok mutlu, çok duygulu ama derinden acılı bakıyor. parıl parıl bir bakışı var.

  hem çok iddialı hem de çok mütevazı bir havası var. özetle güzel adam vesselam.
 • kendisini kime benzettiğimi düşünüyordum ki buldum :

  ->

  ikisinin de herkesin sevdiği, usta insanlar olması başka bir ortak noktaları sanırım.
 • 3 hafta önce başlayan ve pazartesi-perşembeleri gittiğim hukuk ingilizcesi dersini veren müthiş isim. her yeri gezip gördüğü ve çok kültürlü olduğu belli olan, çok sayıda dil bilen, en ufak şeyden bile mutlu olmasını bilen, derslerinde sadece hukuk ingilizcesi değil, hayat tecrübelerinden de kesitler hikayeler anlatarak dersi daha zevkli hale getiren, dünyanın gerçekten 3 günlük olduğunu bilerek yaşayan, çok sevdiğim hoca.
 • tutuklanmıştır.

  kaynak
 • birleşik arap emirliklerinde tutuklu olduğu belirtilen istanbul barosu dış ilişkiler komisyonu başkanı. arap emirlerinin olmayan adaletinin insafına bırakılmış durumda. neden esir alındığıyla ilgili henüz net bir bilgi yok ama yarın duruşması olacağı söyleniyor.
 • ilginç ve talihsiz bir şekilde bir aydan uzun zamandır abu dhabi'de tutuklu bulunan, istanbul barosu dış ilişkiler komisyonu başkanı ve baro nezdinde verilen hukuk ingilizcesi derslerinin gönüllü olarak hocalığını yürüten avukat.

  herşey bora a. isimli bir kişinin b.a.e.'de kendisine dedesinden yüklü bir miras kaldığını, bunu almak istediğini belirtmek üzere avukat vahit ergil'e gelmesi ile başlıyor. işlemlerin yapılması için bora a, avukat vahit ergil'e vekalet ve birtakım belgeler veriyor.

  vahit ergil olayın uluslararası boyutu nedeniyle metin beye ulaşıyor ve metin bey daha çok işin tercüme kısmını yürütmek üzere avukat vahit ergil ile birlikte abu dhabi'ye gidiyor.

  abu dhabi'de bankalar nezdinde işlemler yapılırken vahit ergil'e müvekkili bora a. tarafından bir verilen evraklarda sahtelik olduğu ortaya çıkıyor. iki avukat apar topar tutuklanıyorlar. tutuklandıkları uzun süre farkedilmiyor. ancak tutukluların kaldıkları cezaevinden çıkacak olan bir kişi vasıtası ile metin uracin'in istanbul'dan bir avukata olayla ilgili haber göndermesi üzerine durumun farkına varılıyor. geçtiğimiz günlerde konuya ilişkin açılan ceza davasının ilk duruşması yapıldı. duruşma sürecine gereği gibi iştirak edilemedi, baro yeni yeni devreye giriyor.

  metin uracin istanbul'daki tüm avukatlar tarafından olumlu olarak anılan bir kişidir. yaşanan talihsizliğin aylarca farkedilmemesi bile büyük trajedi. bu aşamadan sonra artık baroya büyük görev düşüyor, gereğini yapması gerek.
 • özgürlüğüne kavuşan değerli insan, avukat, hoca. başından geçen bu fantastik olayı kendisinden dinlemeyi çok isterdim. bu aralar staj eğitim derslerine gidecek olan arkadaşlar çok şanslı bu bakımdan. metin hoca o zorlu süreci araya bin bir türlü espri sıkıştırarak anlatacaktır kesin. yani umarım psikolojisi vs. yerindedir de bu kıvama gelebilmiştir. çok geçmiş olsun kendisine.