şükela:  tümü | bugün
 • önce meksika'ya gitti marcos'la on gün" kitabini yazdi çizdi. geldi biraz anlatti tekrar gitti. topraksızlar / brezilya'da topraksız köylü hareketi: mst üzerine bir belgesel ve kitap hazırladı. döndü. şimdi kore'de köy köy dolaşıyor. baba dön bir yüzünün hürmetinden nasiplenek dedik, "olmaz venezuella'da chavez'le görüşmem var" diyen, hopdanak, gezici serüvenci, yazar, muhalif iyi insan.
  maillerini venceromos diye bitirirken, "inşallah" diyesi geliyor insanin.
 • güney kore'deki müthiş çiftçi direnişini amatör kamerasıyla çeken ve polislerle 15 gün süren çatışmaların nasıl barışçıl biçimde sonlandırıldığını haberleştiren küreselleşme karşıtı insan.
 • birgün gazetesi pazar ekinde dünyanın sokakları köşesinde izlenim ve tecrübelerini anlatan araştırmacı,gezgin,yazar.
 • şahsına münhasır bir abimizdir... en son 32.gün de 'dünyanın sokakları' adıyla yaptığı belgeselde izledik kendisini.. aynı coğrafyada uzun süre kalamaz.. daral gelir... sık sık kaktüste görülür.. sanırım birde erkek kardeşi var.. bu işlerle alakasız..
 • (bkz: patronsuzlar)
 • ayrıyetten kızılırmakın işte gidiyorum çeşmi siyahım türküsüne çektiği klibin yönetmeni.
 • kanalturk te yeni bir programa baslıyacak olan dünya insanı.

  bolivya'nın ilk yerli devlet başkanı evo moreles, türkiye için özel röportajıyla, bolivyalı asi madenciler de neoliberalizme karşı örneği görülmemiş mücadelleriyle 'dünyanın sokakları' programında...

  kanaltürk ekranlarında yepyeni bir program başlmıyor; 'dünyanın sokakları'...

  metin yeğin'in hazırlayıp sunduğu 'dünyanın sokakları'; isyanın, direnişlerin ve karşı çıkışların kalbi olan sokakların gerçek öykülerini kanaltürk ekranlarına getiriyor. bolivya'dan meksika'ya ; kore'den galler'e ; abhazya'dan fransa'ya; devlet başkanlarından, gerilla liderlerine, işgal fabrikası işçilerinden madencilere; topraksızlardan zapatistalara; yaşamı savunan emekçilerin, aydınların, yoksulların ve yeryüzünün lanetlilerinin gerçek ve sıcak öyküleri bir serüven heyecanıyla sizlere ulaşıyor.

  metin yeğin'le 'dünyanın sokakları'nın ilk bölümü, isyan toprakları bolivya'dan başlıyor. insanlığa karşı işlenen en büyük suçlardan biri olan neoliberal politikaları, yaptıkları şenlikli, dinamit lokumlu yürüyüşlerle durduran, bu uygulamaları savunan parlementoyu iki kez ablukaya alan madencilerle eylem içinde yapılan sıcak söyleşiler kanaltürk ekranlarında.. metin yeğin bolivyalı madencilerle la paz'da, el alto'da, potosi'de görüştü. bolivya'nın ilk yerli devlet başkanı evo moreles, türkiye için özel söyleşi ile ilk kez kanaltürk ekranlarında olacak.

  masa başında değil, sokaklarda yaşayarak yapılan bir program. tarafsız değil, sokakların yanında bir program.

  'dünyanın sokakları' bu salı ve her salı 23.40 da kanaltürk'te...

  ''dünyanın sokakları'' programı ile ilgili her türlü ayrıntıya

  www.dunyaninsokaklari.org

  adresinden ulaşabilirsiniz.
 • günlerdir aradığım "marcos'la on gün" isimli kitabı kanaatimce ankara da hiçbir kitabevinde bulunmamaktadır.

  (bkz: devlet bize yardım etsin)
 • 1963 istanbul doğumlu sinemacı, yazar. istanbul üniversitesi hukuk fakültesi'ni bitirmiş. cambridge üniversitesi'nde sinema eğitimi almış. 12 eylül'de hapse girmiş.

  filmlerinden bazıları: likya yolu (2000), üç kıtada devrialem (2001), f (2001), after (2001), güzel günler göreceğiz(2003), para pachamama (2003), topraksızlar (2003).