• bir aralar bilim kurgu dizisi yayımlayan bir metis yayınları vardı, sonra murathan mungan basar oldu, o dizinin kitapları ortadan yok oldu (ara ki bulasın), metis murathan mungan basmaya devam etti. fantastik kurgu da basmıyorlar artık, ki o kısma hiç girmiyorum, hâlâ yüzüklerin efendisi'nin ekmeğini yemeye devam ediyorlar. 20 edebiyatdışı kitap basıyorlarsa, anca 3 tane edebiyat kitabı basıyorlar. editöre notum, allah rızası için bilim kurgu basın biraz.

edit: bilimkurgu falan basmayacaklarmış sanırım, çok öncesinde duyurmuşlar. eğer öyleyse iyi bok yediniz tebrik ederim, her şey sosyoloji mi lan.
  • âşık olduğum, cebimin düşmanı, gelecekteki çoluğumun çocuğumun rızkını şimdiden yiyen yayınevi. :) ama bence çocuğum (umarım böyle bir çocuk olur) bu kitapları aldığım için bana bir gün teşekkür edecek, diyecek ki "anneciğim nasıl da şahane bir kitaplık kurmuşsun böyle, hadi bunu birlikte okuyalım." ya da diyecek ki "paranı bunlara harcayacağına ev arsa falan alsaydın keşke canım anneciğim. *" neyse... demez benim müstakbel yavrum böyle şey, benden öyle çocuk çıkmaz diye umuyorum. :) gerçi kitaplarla dolu evlerde büyüyen nice çocuğun anne babası ölünce onları haraç mezat sattığını ya da kurtulmak için (kitap ağır eşya kategorisindedir) öylece elden çıkardığını, en iyi ihtimalle kütüphaneye bağışladığını biliyoruz. birazdan kütüphane yollarına düşeceğim de oradan geldi aklıma.

neyse, çok konuştum yine, sabah enerjisi. kidega'da %50 metis indirimi varmış sepeti dün doldurdum. bütçem biraz acı çekiyor, ama toparlar. daha da var alınacak. çok güzel kitaplar basıyorlar vicdansızlar.
  • tüm yayınlarını tek tek okumak istediğim yegane yayınevlerinden biri. diğeri de iletişim zaten. diyebilirim ki metis amblemli her kitap okunmalıdır. yani okunsa iyi olur demiyorum, okunmalıdır...

not: özel olarak aradığınız almak istediğiniz bir kitabı varsa istiklal'in başlarında, ona paralel bir sokakta küçük sevimli bir yerleri var. oraya gidip çılgın bir indirimle alabilirsiniz, güzel oluyor.
  • kitaplarına hastayım o ayrı da her kitap için kitabın ilk sayfası ile kapak arasına koydukları sayfalardaki renkler var ya işte onlara ayrı bir hastayım. neredeyse kitaplar o renklerle özdeşleşiyor. o rengi görünce o kitabı hatırlıyorum.
  • şubat ayı boyunca yapılacak her 50 tl ve üzeri bütün kitap alımlarda eduardo galeano'nun "biz hayır diyoruz" kitabını armağan eden yayınevidir.

ince bir gönderme yapmışlardır.

https://twitter.com/…itap/status/826742394028711936

http://www.metiskitap.com/catalog/campaign-list
  • kitaplarına, yayın politakalarına, çevirilerine, kitaplarına seçtikleri kapaklara, defterlerine, ajandalarına, kitap ayraçlarına, logosuna, yayın kataloglarına, çalışanlarına, daha aklıma gelmeyen bir sürü şeyine, her şeyine aşık olduğum yayınevi. benim olsun istiyorum. o kadar çok seviyorum.
  • sanırım gelirlerinin yüzde 80'ini boğaziçi üniversitesi sosyoloji bölümünden kazanıyorlar.
  • lord of the rings'i de dilimize kazandirdiklarini burada belirtmek isterim .
  • kitaplarını sevdiğim, kitapçısını sevmediğim yayınevi.
  • okunması gereksiz bir kitap basmışlıkları vaki değildir sanırım.
hesabın var mı? giriş yap