*

şükela:  tümü | bugün
  • metin yazarının kabusu.
    metni leke olarak gören yazarını persil adam olarak görmez haliyle.
  • gözlerini ileri derecede bozmuş ve artık hiçbirşey okuyamaz hale gelmiş kişi.
  • obsesif sanat yönetmenidir aynı zamanda*. tasarımın ana elemanları olan fotoğrafları, yazıları, çizgileri birer resimsel leke olarak görüp tasarımında mükemmel dengeye ulaşmaya, konsepti olabildiğince başarılı anlatmaya çalışır. metni leke olarak görmeye çalışan sanat yönetmeni tipografi bilgisini metinle bütünleştiremeyen tasarımcı demek değildir. sadece ikisini aynı anda başarmak bir hayli zordur.
  • yaratıcı çalışmanın verilen brief doğrultusunda; stratejik, metinsel ve görsel olarak bütünlüklü olması gerektiğinden bihaber “sanat” yönetmeni beyanatı. eve kapanıp tablo çizmesi kendini resim sanatına vermesi yerinde olur.

- güzel kardeşim hede ilanına ait metin nasıl oldu da hödö ilanına geldi?
    - ya ben metni sadece leke olarak görüyorum aslında, başka bir şey ifade etmiyor yani benim için. ben tasarımıma bakarım.
    - haa sen şimdi benim yazdığım metni leke olarak, işe yaramaz bir pislik parçası , toz - çamur gibi görüyorsun yani. bittin lan sen, dur şimdi görecen sen lekeyi.
    - aa kan lekesi
  • "şu metni biraz kisaltsana", "şuraya bi kelime yazsana", "şurdaki kelimeden bir harf atsana" gibi dahice isteklerde bulunan sanatsal çerçeveci tasarlakçı bünye..
  • freehand de path e dönüştürülmemiş metne iyicene zoom out yapılmış bir halde bakmaya çalışan bir sanat yönetmeni de olabilir pekala...

- bu ne layyn ?
    - ne ne laynn ?
    - şu gri kutular ne lann ?
    - nebliyim lann..
    - (zoom in) anaa metinmiş lan aha ohohooho way anasını...
    - ehe ehi ehe ehi ne alengirli porgram bu ya ehe ehe ehe
    - lan olm niye reklam ajansı açtık biz ?
    - nebliyim lan devren kiralık diyodu aahaho
    - a4 yer misin layyn nıahah bah bah siyah-beyaz oldu lann
    ...

olaylar gelişir