şükela:  tümü | bugün
106 entry daha
  • her bir tablet 10 mg metoklopramid içerir. kusmayı önleyen (antiemetik) bir ilaçtır. beynin mide bulantısını ve kusmayı engelleyen bölgesi üzerinde etkinlik gösterir.
  • son 1 haftadır kusmayayım diye günde 3 kere aldığım ilaç ama böyle nereye kadar? sanırım mide bulantısına neden olan faktörleri ortadan kaldırmak daha doğru olacaktır.
  • canım canımmm. en sevdiğim ilaçlardan. 7/24 bulanan midemin tek kurtarıcısı. yan etkileri umrumda değil.
  • arabayla uzun yola gitmeden önce veya uçağa binmeden önce alırdım ben bunu yol tutmasına önlem olarak. bütün yolculuğu burnumdan getirirdi sağolsun. yarattığı ruh hali rezalet bir his. uçakta mesela, çekilin şurdan gidicem ben diye bağırasım geliyordu. arabada da öyle, hiç keyfim olmadan sinirli sinirli giderdim bütün yolu. sonra bir gün emedur ile tanıştım ve tüm hayatım değişti. artık yolculuklarda hem midem bulanmıyor, hem de sinirli olmuyorum. teşekkürler emedur!

not: entry'e düzgün başlayıp, flash tv ürün reklamlarındaki amcalar gibi bitirdim*