şükela:  tümü | bugün
  • benim için günün en güzel haberinin öznesi. ancak microsoft exclusive gelecek olmasıyla düşündürmedi değil. windows store kadar gebeş ve iğrenç bir platformdan piyasaya sürülecekse kendisine çok yazık olacaktır.

edit: ps4'e de çıkıyormuş. steam release de gelirse dadından yinmez.
  • exclusive değil multiplatform çıkacak olan oyun.
    ayrıca trailer müziği için: (bkz: in the house in a heartbeat)
  • e3 2017'de tanıtılan oyunlar arasında işe yarar görünen tek oyun. müzikleri de ayrı efsaneydi.
  • simdilik windows 10 isteyecek gibi duruyor ancak bu konuda geri adim atmayan oyunlar yok degil;

(bkz: quantum break)
  • gameplay soundtracki in the house in a heartbeat remixi olan oyun.
  • yine efsaneler efsanesi olacağa benzeyen yeni metro oyunu. umuyoruz ki yine multiplayer gibi işlere bulaşılmaz ve uzun bir senaryo modu sunulur.

http://indieturk.net/…dus-duyuruldu-2018de-geliyor/
  • aşık olduğum oyun. bekle artyom!

edit: tanım çok kısa olmuş. birkaç şey daha ekliyeyim.

zaten bilen biliyordur.oyunda moral point sistemi var. metroda dinlediğiniz diyaloglara gore ve fakirlere kurşun vermeniz karşısında size +moral point veriyor.

peki efendim bu moral puanı ne işe yarıyor? oyunun bitişini etkiliyor. oyunda 2 tane bitiş var. iyi ve kötü. eğer moral puanımız iyiyse iyi bitiş ile bitiyor oyun.

exodus'da(eksıdıs) da bu sistem olacak. çok muhtemeldir.

diğer bir şey de bu oyun metro 2033 ve 2035'ten ilham alınmış.

oyunun trailerının hiçbir yerinde open-world olduğu çıkartımını yapamadım. açık dünya oyunu da olmayacak büyük ihtimalle.
  • --- spoiler ---
    last light'ın sonundan dolayı 3. oyunun çıkacağını bir yerden duysam inanmayacağım ancak e3 2017'de gameplayi ile birlikte gelmiş efsanenin devam oyunu.
    --- spoiler ---
    çok güzel olacak çok.
    gameplay için
  • 7 kasım 2017 tarihinde satışa çıkacak xbox one x'e özel olarak çıkacak olan oyun
  • daha 1 hafta önce 3 kitabını aldığım ve okumak için sabırsızlandığım serinin video oyuna aktarılmış 3. oyunu kendisi. ve traileri izleyince acayip heyecanlandırdı beni metro dan çıkmış ve açık dünyaya adım atacağımız söylenmiş ki bu ayrı bir heyecan kattı