şükela:  tümü | bugün
  • metro istasyonlarını su basması ile yaşanabilecek durum.

asıl şaşılınması gereken için (bkz: denizaltı seferlerinin yağmur yüzünden aksaması)
  • "istanbul’da şiddetli yağmur çok etkili olmuş, metro seferlerinin nin’ini almış götürmüştür" (up, 7.10.2004 13 :27 utc)
  • yarak kürek bir söz.
    şöyle bir şeyler demeye çalışmış olabilir:
    "metro seferlerinin, şiddetli yağmur yüzünden aksaması"

ama yine eksik. aksaması?... eee?
    37binbeşyüz tane başlık bir konuyu anlatırken, yaşanmakta olan güne dair özel bir durum söz konusu olduğunda açılan özel başlıklar mevcutken ossuruktan başlık açmanın keşke böbrek ve karaciğer metabolizmasına bir zararı olsa da, biz de rahatlasak.
  • bugün* günün ortasında kafamda ne alaka sorusuyla söz konusu durumunun gerçekleştiğini gördüm. 4 leventten mecidiyeköye soldaki hattan, mecidiyeköyde inip karşı tarafa geçmek suretiyle de mecidiyeköyden taksime gidildiğini gördüm. mecidiyeköyde güvenlik görevlileri ve olayi kavramış yolcular vagonların kapılarından "taksim yolcuları karşı tarafa" şeklinde bağırarak 2. dünya savaşı filmlerindeki yahudilerin kamplara taşınması sahnesini canladırdılar gözlerimde. metroya ek vagonlar takılmıştı aksayan seferi telafi edebilmek için, söför* metroyu istayona dogru düzgün yanaştırmakta zorlanıyordu, yine aynı sebepten her zamankinden daha hızlı gidiliyordu, bir ara raylardan gelen ses iyice artınca hizandirilmis tren vakasını hatırladım, raydan çıkma anında vagonun neresinde durursam daha güvende olacağıma kafa yordum. şu an oturduğum yerde hala yağmur yağınca neden metronun bozulduğunu anlamaya çalışıyorum.
  • süper bir anlatım örneği.
  • 18 temmuz 2017 istanbul yağmuruile gerçekleşen olay.