şükela:  tümü | bugün
  • bir ankara ayazı bir eskişehir ayazı olmasa da ünlü bir soğuktur.

    yazın 35 derece havada serin serin metroya binip yolculuk yapayım dersiniz ama o kadar soğuktur ki bu metro can atarsınız 35 dereceye tekrar çıkmak için. hava soğur klimalar hep soğuktatır donarsınız. bugün bindiğim üsküdar çekmeköy metrosunda herkes iki büklüm seyehat etti ama bir allahın kulu da demedi ki aha bu soğuk ne.
  • modernizmin, çaktırmadan iliğinize işleyen soğuğudur. hele modern bir şehirde yaşamıyorsanız, sizi modernizm hastası etmesi muhtemeldir.

    sonra bir bakmışsınız, önceleri topkapı sarayı, galata kulesi, kuğulu park, atakule görmek için bindiğiniz bu metro, başka bir dünyaya (iş dünyası) geçiş aracı olarak kullandığınız, hayalperestlik seviyenize bağlı olarak, tabut ile boyutlar arası uzay gemisi arasında bir araç görevi görür.

    hastalığın çaresi ise ne yazık ki yoktur. emekli olup, yaralı bir biçimde akyaka'da bir evde çürümeyi yavaşlatmayı deneyenler çoktur lâkin en iyi ihtimalle her haftasonu yapılan egzoz dumanı bol tripler kaçınılmazdır. zira bu hastalık beraberinde egzoz dumanı ve migros bağımlılığı ile birlikte gelir.