şükela:  tümü | bugün
  • metro turizm muavinin yolcunun 420 euro parasını çalması ve üstüne bir de yolcuya yardım edip, 200 tl. bahşiş alması olayı.

sonuç mu ? sonuç serbest bırakılmış. kaynak

tıklamak istemeyenler için ;

''metro turizm'e ait otobüsle izmir'den adana'ya giden 56 yaşındaki möhteber yılmaz'ın 420 euro parası çalındı. paranın yılmaz'ın 200 lira bahşiş verdiği muavin oktay ü. tarafından çalındığı ortaya çıktı. yılmaz bahşiş verdiği parayı da geri alarak oktay ü. ve firmadan şikayetçi oldu.

almanya'da çalışan möhteber yılmaz, yaz tatili için izmir üzerinden adana'ya akrabalarının yanına gitmek için yolcu otobüsüyle yola çıktı. yol üzerinde mola veren otobüsten inen yılmaz, geri döndüğünde çantasında bulunan 420 euronun çalındığını fark etti. parası bulanmayan yılmaz, otobüs adana'ya yaklaştığında polisi arayarak yardım istedi.

200 lira bahşiş aldı
    hırsızlık büro amirliği ekipleri, ihbar üzerine şehirlerarası otobüs terminaline gitti. polis ekipleri, bir süre sonra perona yanaşan otobüste möhteber yılmaz'ın ifadesini aldı. yılmaz, firma çalışanı oktay ü.'den şüphelendiğini söyledi. bu sırada oktay ü., "ben 10 yıldır bu firmada çalışıyorum. bizde öyle şeyler olmaz" dedi. hırsızlık olayına tepki gösteren diğer yolcular ise seyahatleri boyunca tedirgin bir şekilde yolculuk yaptıklarını, suçlunun bulunmasını istedi.

ekipler, otobüse girip arama yaptı. aramada otobüsün içindeki bir bölmede battaniyelerin arasındaki 420 euro bulundu. bunun üzerine oktay ü. gözaltına alındı. möhterem yılmaz ile oktay ü. polis merkezine götürüldü.

parasına kavuşan, ancak otobüsteki özel bölmede battaniyenin arasında bulunduğundan habersiz yılmaz, oktay ü.'ye 200 lira bahşiş verip, kendisini suçladığı için özür diledi.

ancak polisler, oktay ü,'nün endişeli tavırlarından kuşkulandı. çapraz sorguya alınan oktay ü. parayı kendisinin aldığını itiraf etti. ikinci bir şok yaşayan yılmaz, 200 lirasını geri alıp oktay ü., ve otobüs firmasından şikayetçi oldu.

emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen oktay ü., çıkarıldığı mahkemece adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı. ''
  • herkes metro turizm muavinlerine başımın götümün sadakası olsun diye 200 tl verse bu sorunlar çözülür, hizmet kalitesi artar.
  • işte aradığım rezalet, işte metro turizm. daha başlıkta ‘metro turizm’i okuduğumda, tarlabaşı’nda iki rakip torbacının bıçak çektiği kavganın ortasına üstümde bikiniyle ışınlanmış gibi sırtımdan süzülen soğuk terle ürperiyorum. okudukça elim ayağım bi hoş oluyor, adını koymadan ilerlettiğin flörtte yeşil ışık yanar da fikfik kapıları sonuna kadar açılır ya hani, bi endorfin bi serotonin yağmurunda önce sen sonra cisitringin ıslanır, tam öyle bi sulu kuru karışık yükselme yaşıyorum. gözlerim buğulanıyor okudukça, muavinlerin cesaretine şaşırıyorum, kendi hayatımda elimi korkak alıştırdığım her vukuat gözlerimin önünden akıp geçiyor, ‘hayat tozu dumana katıp eserken yaşamak yerine bir köşede sinip kalmış’ ruh ikizlerimle rastlaşmayı umuyorum. mağdurla empati vakti gelip çatıyor, hayranlık yerini bazen kızgınlığa bazen şaşkınlığa bırakıyor, o iki dakikada haber bülteni altyazısı hızıyla gelip geçen hislerin etkisi azaldığında boş bir çuval gibi yığılıyorum olduğum yere. vuruyor ama öldürmüyor metro muavini, çalıyor ama çalışıyor, attırıyor ama tutturmuyor, hırlıyor ama ısırmıyor, dickiyor ama doğurtmuyor. seviyorum sizi pislikler.
  • amerikan tanrılarından bildiğimiz odin a.k.a. wednesday babamızın bile takdirini kazanacak türden bir dolandırıcılıktır. karmayı bu şekilde dengelemek ve kudoslara nail olmak her ölümlünün harcı değildir.
  • otobüs yolculuğunun adanasını yaşatıyorlar resmen gasp hırsızlık taciz tecavüz.
  • neden insanlar ısrarla yanlış tercihlerinde ısrarcı davranırlar? neden?
  • bir metro turizm skandalı ile karşınızda olmaktan büyük bir keyif alıyoruz.
    bizi tercih ederek hayatınıza kattığınız aksiyonu dünyanın hiç bir yerinde bulamazsınız.
    taciz, hırsızlık, gasp, yolcunun eline verme, bayan yolcuya bakarak otsuzbir çekmek hepsi bizde.
    aksiyon için bizi tercih eden müşterilerimize teşekkürler.
  • bu metro turizm’in nasıl bir muavin seçme algoritması var aq bütün iti uğursuzu tacizciyi yan kesiciyi elle seçmiş gibi firmalarına doldurmuşlar. gerçi zor şartlarda kuş kadar para verirsen çalışacak adam profili de böyle olur işte
  • metro turizm ile bir yerden bir başka yere gitmeyi yolculuk olarak tanımladığınız sürece gerçeklerle uzlaşamayacaksınız.

fıstık yeşili baretin altına pembe gelinlik giymiş barzonun teki gelip "kahve mi çay mı ?" diye sorsa hiç şaşırmam. metro turizm'in bu tip muavini olabilir.
    deri iç çamaşırıyla koridorda salınırken kamçı savuran bir muavin ?
    neden olmasın.

metro turizm'in size sunduğu deneyimi extreme sporlar kategorisinde değerlendirmelisiniz. hayatınıza heyecan katmak, farklı tecrübeler yaşamak, debelendiğiniz kısır döngüden kurtulmak ve hayatın size çizdiği sınırların ardında nefeslenmek adına tercih edebilirsiniz.

doğru açıdan bakamadığınız için göremiyor ve sürekli şikayet ediyorsunuz. halbuki arka planda büyük emek var. sıra dışı muavin adaylarını keşfeden büyük deha..
    keşfettiği adayları tedrisatından geçirdikten sonra otobüs koridorlarına salan ik'cı es geçilmemeli.
    emeğe saygı lütfen.