• imanın şartı olan kazaya inanmayı çok yanlış anlamış.
  • pişkinliktir.
    yani adam "çok kaza yapıyoruz ama sefer sayımız çok... bunla kıyaslarsan ölümler çok az yav" diyor(bkz: tövbe tövbe)
    (bkz: bize ne ulan sefer sayısını azalt) (bkz: kaliteli güvenilir hizmet ver)
    bir insanın ölümünün bile istatistiki övünç kaynağı olarak sunulması acaip değilse nedir?
  • paralelciler sıçsın ağzınıza diyeceğim artık, dayanamayacağım ben...
    ergenekoncular, paralelciler, geziciler derken yaptığınız her pisliği, yolsuzluğu, iş bilmezliği, aymazlığı başkalarının üstüne yıkmaktan bıkmadınız usanmadınız... artık alenen insan öldürmeyi de yıktınız ya pes!

göte girebilir diye mi değerlendirilir bu entry, sözlükten mi atılırım ne, bilmiyorum artık ama gerçekten bu aymazlık karşısında kötü bir şey yaptığımı düşünmüyorum...

sevgili uzun adam,
    sen ektin bu tohumları... yarın oradan indiğin zaman mahkeme salonlarında görürsek seni etrafında bin takla atan bu insanlar ne diyecek biliyor musun?

"hepsi uzun adamcıların oyunu... biz masumuz..."

o zaman anlayacaksın nerede hata yaptığını...
    kravatlı, takım elbiseli, tıraşlı, paralı, şirket ve kurum yöneten ilk okullularla doldurdun etrafını...
    baksana şunların pozlarına, fotoğraflarına, gören de adam zanneder...

ne zaman didim hacı diyen çocuktan farkları yok...
    yarın senin önünde de "ne zaman didim uzun" diyecekler, o zaman anlayacaksın...
  • eminim o 88 kisi kaza aninda olenlerdir. yaralanip hastanede yasamini yitirenleri dusmuslerdir sirf istatistik düşük ciksin diye. keske bu kadar kaza nedeniyle odedikleri tazminati da yazsaydi da bazi seyleri daha net gorebilseydik.
  • "namazın bile kazası var, otobüsün neden olmasın"
  • eskiden "ben masumum" diye bi savunma yapardı suçlu olduğunu bildiğimiz kişi artık "paralelcilerin oyunu, montajcılar, şantajcılar" diye savunma yaparak kendine hukuk karşısında dokunulmazlık kalkanı yarattığını düşünüyor bu zihniyetteki insanlar.
    merak ettiğim 2 soru var.
    1. bilgisayar oyunu mu oynuyorsun da "paralelci", "montajcı" diyince yargılanamaz iksiri falan içiyosun?
    2. montajcılar diye yardırdığın cemaatciler senin şirketinin neden olduğunu kazayı montaj mı yaptı yoksa bizim haberimiz yok? o malum şirket değil mi? montaj mıymış?
  • şöyle biraz geçmişe gitmeyi unutmuş.
  • linki tıklayıp "paralelci" kelimesini görünce koca bir hassiktir çektiğim açıklamalar. ulan harbi bokunu çıkardınız şu işin. amına koyim bir otobüs kazasinda paralelcinin işi ne lan. nereden çıktı cemaat?
  • muhtemelen en sonunda paralelciler yola yağ döküyor, frenlerimizi patlattılar safsatasına kadar götürülecek bu iş. tam da söyleyen kişiye yakışır alakasız bir savunma. yıllardır kullanmıyorum şunun firmasını, allah mecbur bırakmasın.
  • adamın şirketi, ortalama olarak ayda 1 (bir) yolcusunu öldürmekteymiş. bunu öğrenmemize vesile olan yavşakça savunma. evet, yavşakça...
hesabın var mı? giriş yap