• bugün saat 9'u 5 geçe, siren sesiyle saygı duruşuna geçmiş araçtır.
  • her sabah 7 de zincirlikuydan biniyorum uyuyarak beylikdüzüne geliyorum eeeeeee boşa 20 dk erken kalkıp mecidiyeköyden tekrar zincirli kuyu yapmıyorum o 20 dk yı uyuyarak 40 ya çıkarıyorum(bkz: clever)
  • 6 duraktan fazla gittiğim her metrobüs yolcuğunda , istinasız uyuyorum(bkz: böyle bişey olabilir mi)
    bir ara gündemde,bilmem kaç yıldır uyumayan dayı vardı.bindirin abi zincirlikuyudan , oturtun ara dere bi yere , şirinevlere kadar uyumassa adam değilim.
  • bu kış mahşeri kalabalığı yaşatmakta olan 3.85 tl'ye çıkan ücreti ile sabah 7:00 - 10:00 aksam 17:00 - 21:00 arası ızdırabın, çilenin istanbul'daki yaşam kalitesizliğinin akp yönetiminin insana verilmeyen değerin, cahilliğin, pisliğin ülkenin boktanlığının vücut bulmuş hali.

türkiye'ye ve türk insanına atılmış en büyük kazık. hem belediye hem hükümet için seyahat edenlerin her sabah ve akşam beddua okuduğu bir ulaşım aracından çok daha fazlası.

bizi buna layık görüp, oğulları, kızları saraylarda son model mercedes'te gezenlerin hesabını diğer tarafa gitmeden yüce rabb'im soracak. bu zulüm cezasız kalmayacak.
  • umarım. ..
  • insanı insanlıktan çıkarabilen bir ulaşım aracı. özellikle de boş hâliyle durağa yanaştığında, akın edenlerin gözlerinde ve hareketlerinde acayip bir değişim oluşuyor, sakince ama korkuyla bir kenara çekilseniz de etrafınızı saran o garipliği gözlemlemeden edemiyorsunuz.

istanbul içinde -metro hattı üzerinde olmayan- çoğu yere, sırf hınçla araç süren bazı minibüsçülerle muhatap olmayayım endişesiyle genellikle yürüyerek giderim; lakin metrobüs o güzergâhları aşan bir boyutta, o nedenle çok mecbur kalmadıkça onunla ilgili bölgelere gitmemeye çalışmak en iyisi sanırım.

ki kullanmak zorunda kaldığım her seferinde içimden duâ ediyorum: iş, okul vd. sebepler dolayısıyla her gün ya da sıklıkla kullanmak zorunda olanların allah yardımcısı olsun!
  • biz binmeyi bilmezsek kabir azabı olmaya devam edecek. çizgi filmlerdeki sardalya balığı kutusu gibi..

kardeşim sadece nefes alacak kadar yer varken binme şuna.kabul ediyorum ilk bir ay zorlar biraz gecikiriz işimize randevumuza ama sonrasında rayına oturur.

ilk önce sıra ile binmeyi öğreneceksin ki inerken binerken zorlanmayasın. sonra da dolu olan metrobüse ısrarla binmeyeceksin ki bir süre sonra boşunu göndersinler insan olduğunu sen göstermezsen mahrem alanını sen boş bırakmak için çabalamazsan kimse sana insan muamelesi yapmıyor maalesef..
  • bu ülkenin, özellikle istanbul'un en büyük kanserlerinden birisi. yıllarca metroyla tramvayla yolculuk etmiş bir insan o araçların en kalabalık hallerinin bile metrobüsten kat kat çekilebilir olduğunu bilir.

metrobüs ise bambaşka bir dünya. insanı her yönüyle hayattan soğutan bir işkence aracı.
  • seni ulasim araci diye kullandiranlarin alayinin ..... .......!

bosluk doldurmaca.. cunku saat saat fark ediyor. sabah saatlerinde cok yaratici oluyorum mesela!
  • kısım kısım inşa edilecek chicago'daki ünlü l ağı gibi bir sistem, istanbulluları daha rahat gitmek istedikleri yere ulaştıracaktır.
hesabın var mı? giriş yap