şükela:  tümü | bugün
 • %58'*inde tayyip erdoğan bıyığı vardır

  edit: başlık başımıza kalmış e o zaman bir tanım yapalım: istanbul'da kendisine ayrılmış yolda bile sorunsuz bir yolculuk yaptıramayan iett görevlisidir. maaşı dolgundur.
 • metrobüsten önce (aaa m.ö) yüzlerce hatta direksiyon sallayan* yüzlerce şoförün aksine sayıca az olan personel. o kadar şoföre nooldu sahi?
 • ellerinin altında direksiyon bulunan şoförlerdir. yeryüzündeki belki en güvensiz taşıt türlerinden birini, bir karayolu taşıtını kullanmaktadırlar. bu taşıtın lastiği patlayabilir, kaptanı uyuyabilir, dalgınlaşabilir, vs...
  hiçbir şekilde -adam gibi dizayn ve inşa edilmiş- raylı sistemlerden güvenli olamayacak bir toplu taşıma aracının bıyıklı şoförüdür ve bir otobüsten daha fazla insan taşıyan bir karayolu taşıtının sürücüsü olduğunun farkında ve de her zaman çok dikkatli olmak zorundadır.
  karşılaştırma amacıyla; normal belediye otobüsü şoförleri herhangi bir değerde referans noktası olarak kabul edilirse ya da ediliyorsa... (bunun devamı şom ağızlılık olacaktı. şu ana kadar yazılanın toz pembe sayılabileceği kadar.)
 • aynı hayvani kalabalıkla aynı düz yolda gidip gelmekten bir müddet sonra ambale olması muhtemeldir.
 • haydarpaşa metrobüs teknik lisesinden mezun olmuştur
  (bkz: ileri sürüş teknikleri)
 • 2500 tl'lik maaşlarını beğenmeyen ve zam yapmak için eylem yapan şöförlerdir. tabi onların işte zor. bütün gün bomboş yolda git gel. bu kahraman ve cefakar şöförlere aslında kanun hükmünde kararname ile özel yıpranma tazminatı da her yıl ödenmesi lazım.
 • level'i yüksek iett şoförü.
 • mis gibi metrobüs yolunda bile fren ve gaz pedallarına ani basmaktan haz alan şöfördür.
  normal trafikte olduğu zamanlardan kalma alışkanlıktır herhalde,ya da zaman sınırlamasından kaynaklanmaktadır, ancak gayet sinir bozucudur.
 • aldıkları maaşın yanı sıra akbil taşımayan/taşıyamayan/taşıdığı halde dolum yaptıramayan her vatandaştan kazandığı 10 kuruşu günde 224.000 yolcu taşıyan bir sistemde içler dışlar çarpımı, yüzdelik dilimi vb. hesaplamalarından sonra bayağı bir yekün tuttuğu su götürmez bir gerçek. genel türkiye cumhuriyeti devlet dairesi ve belediyecilik sistemine göre sadece torpilli olmak metrobus şoförü olmaya yetmez. araya torpilin, torpilinin, torpilini falan koymak gerekir.

  ayrıca gaz, fren ve direksiyondan ibaret dümdüz yolda o aracı ben bile kullanırım. öğrenmeleri gereken en önemli şey ise -tüm iett şoförleri- klimalı araçların klimalarının mevsimsel çalıştırılmaması gerektiği. yani, bu aleti gavur yapmış sana vermiş. hem ısıtabilme hem soğutabilme özelliği var o klimanın ve yazın soğuk kışın sıcak üfleyecek diye bir kural yok. hava şartlarına ve yolcu sayısına bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. aracın mevcut sıcaklığına göre klimayı ayarlayın, yapın bunu!