• bugün rastladığım bir tanesi her durakta ama gerçekten her durakta 'hoşgeldiniz arkadaşlar, iyi akşamlar, iyi istirahatler' şeklindeki şen haykırışlarıyla biz metrobüs halkına neşe saçtı.ilk şaşkınlıktan sonra herkes gülümser oldu.adeta birer sevgi pıtırcığıydık.birbirimize sarılıp şarkılar söylemeye bile başlamıştık ki ayrılık anı geldi çattı.
  • metrobüsü durdurarak oturdugu koltugun üzerine çıkıp oradan kendisine bozuk para uzatmayan yolcuya uçan tekme atanı dahi görülmüştür.tabi benim çok sevgili otobüs halkımda her zaman olduğu gibi güçlü olan tarafta yer almış ve şöfürün haklı oldugunu tekrarlayıp dayak yiyen vatandaşı haksız görmüşlerdir.olaya engel olmaya çalışanlar dahi haksız görülmüştür o kadar yani......ee şimdi nerde kaldı güler yüzlü hizmet.
  • geçenlerde bunlardan bi tanesi edirnekapı'da otobus boşalmışken cama kafamı yaslayıp uyuduğum için beni ana avrat küfür ederek ve itip kakarak uyandırdı.

badem bıyıklı abimizle hiç tartışmaya girmeyip eve geldiğim gibi ibb beyaz masayı arayıp aracın plakasını ve saatini vererek şikayetimi bildirdim. amirleri olduğunu söyleyen çok nazik bir beyefendi 1 saat sonra bana geri döndü ve ilgili şöföre 90 tl para cezası verildiği ve dosyasına cezasının işlendiğini belirtti.

kendileriyle gereksiz yere polemiğe girilmemesi gereken, size saygısızlık ettiklerinde en anlayacakları dilden cezaya çarptırılması için uğraşılası abilerdir.
  • aldıkları maaşın yanı sıra akbil taşımayan/taşıyamayan/taşıdığı halde dolum yaptıramayan her vatandaştan kazandığı 10 kuruşu günde 224.000 yolcu taşıyan bir sistemde içler dışlar çarpımı, yüzdelik dilimi vb. hesaplamalarından sonra bayağı bir yekün tuttuğu su götürmez bir gerçek. genel türkiye cumhuriyeti devlet dairesi ve belediyecilik sistemine göre sadece torpilli olmak metrobus şoförü olmaya yetmez. araya torpilin, torpilinin, torpilini falan koymak gerekir.

ayrıca gaz, fren ve direksiyondan ibaret dümdüz yolda o aracı ben bile kullanırım. öğrenmeleri gereken en önemli şey ise -tüm iett şoförleri- klimalı araçların klimalarının mevsimsel çalıştırılmaması gerektiği. yani, bu aleti gavur yapmış sana vermiş. hem ısıtabilme hem soğutabilme özelliği var o klimanın ve yazın soğuk kışın sıcak üfleyecek diye bir kural yok. hava şartlarına ve yolcu sayısına bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. aracın mevcut sıcaklığına göre klimayı ayarlayın, yapın bunu!
  • 2500 tl'lik maaşlarını beğenmeyen ve zam yapmak için eylem yapan şöförlerdir. tabi onların işte zor. bütün gün bomboş yolda git gel. bu kahraman ve cefakar şöförlere aslında kanun hükmünde kararname ile özel yıpranma tazminatı da her yıl ödenmesi lazım.
  • basina bir is gelmesi halinde metrobusu duraga yanastiracak kahraman bir yolcuya ihtiyac duyulacaktir.

- evet kule yardiminizi bekliyorum
    + simdi sag ust konsolda yedek gunes gozlugu var buldun mu?
    - e.. evet evet evet
    + tak onu
    - tamam
    + arkana yaslanip sag kolunu 24 derece aci ile cama yasla
    - bir dakika, oldu sanirim evet
    + simdi frene ve gaza kisa araliklarla sertce basmaya basla
    - oluyor sanirim
    + tamamdir artik yanastirabilirsin
    - ...

(bkz: pilotun basina bir is gelince ucagi indiren yolcu)
  • level'i yüksek iett şoförü.
  • mükemmel gaz-fren kombinasyonları vardır. bu kombinasyonlar sayesinde insanlar dengede kalabilmek için arkada kolbastı figürleri sergilemek zorunda kalabilir.
  • hayatı tek şerite sıkışmış, her türlü meslek grubunda karşılaşabileceğimiz gibi saygılısı/ saygısızı, terbiyelisi/ terbiyesizi bulunabilecek kişidir.

imajlarındaki ortak özelliğin kaynağı ise türkiye'nin son on yıllık siyasi potresinin bir sonucudur.
  • ak parti milletvekillerini andıran tipolojiye sahip insanlardır. tipler aynı makam farklı.
hesabın var mı? giriş yap