• 23 eylülde acıbadem'de yaşanan metrobüs kazasını hatırlarsınız. bende oradaydım. kazadan hemen sonra olay yerindeydim, yaralı çıkardık araç altından. ki o en son araçtan çıkan vatandaş var ya hani passat içindeki. işte o kazazadeyi bizlere gösteren, bir abi vardı kulakları çınlasın, kendini yırtıyordu durduğu yerde duramıyordu araçta insan var diye. sesi duyuldu, gittik araç altına girdik, teskin ettik, dua ettik... (bkz: #63095051) ben o abiyle epey uğraştım, didindim. sonra bir baktım ağzı yüzü kan içinde, senin burada ne işin var abi merak etme bizler uğraşırız dedim ambulansa teslim ettim...

hah o adam metrobüs şoförüymüş, o metrobüsün!...

hala etkisindeyim sözlük öyle böyle değil, ki epey süre kendime gelememiştim. o can pazarını anlatamam size.

gelelim şimdi o adam neden vurdu metrobüs şoförüne;

yaptığı hukuksuzluk ve vandallık karşısında kendine hiç bir şey olmayacağını biliyordu zira. bu ülkede hukuka güven olmazdı o da bunu milyonlarca türk vatandaşı gibi pek ala biliyordu... sahi dürüst olalım sokakta durduk yere bir dengesiz saldırsa kaçımız caydırıcı bir ceza alacağını düşünüyoruz ki?..

yutkunuyorum sözlük ifade edemiyorum inanın. bu ülke bu duruma gelmemeliydi.

insanların birbirini sevdiği, saydığı bir memleket istiyorum çok mu?...
hesabın var mı? giriş yap