• içimin yağlarını eriten kavgadır. hah şöyle, hadlerini bildirin, gömün şunları.

özetle "tecavüze, istismar edilen çocuklara susup; öpüşen sevgililere müdahale" ediyorsunuz diyerek verilen tarihi ayardır.

haberin içeriğinden;

"istanbul’da metrobüste öpüşen gençlere müdahale eden bir yolcuya tepki gösteren vatandaş “onlarca kız çocuğu yanarak öldü. aladağ’da, kimseden ses çıkmadı. sen onlarca çocuğa tecavüz edilirken ses çıkardın mı çıkarmadın mı? bu çocuk bu kızı burada dövse bu kadar rahatsız olmazsın” diyerek tepki gösterdi."

ayrıca

"başka bir kadın yolcu ise 'bu çocuk bu kızı dövseydi rahatsız olmazdın. sevgiden rahatsız oluyor insanlar dayaktan rahatsız olmuyor' dedi.

https://www.sozcu.com.tr/…epki-gosterdiler-2407770/

video:

https://www.dailymotion.com/video/x6jjzb6

edit: @appeal adlı yazarın uyarısıyla mobilden kolayca görebilmek için;

https://www.youtube.com/watch?v=q9yhbrvejcm
  • bırak öpüşsün. tecavüze karşı gel.

helal be abim göte göt demiştir. önce atatürk lisesi, bugün bu video moralimi düzeltti.

işte böyle azalarak biteceksiniz. insanların hayatına karışmamayı öğreneceksiniz t a m a m mı?

edit: si.e si.e ifadesi, mesajın içeriği ile çeliştiği için kaldırıldı. uyaran arkadaşa teşekkürler.
    edit 2: sorular üzerine atatürk lisesi ile ilgili olay için (bkz: atatürk lisesi müdürünün izmir marşını yasaklaması)
  • metroda tam dibimde öpüştüler bir kere. ne oldu ahlakım mı bozuldu, dünya tersine mi döndü? sevgi güzel şey, içinden gelmiş öpmüş. sana ne bana ne? haa ne oldu yüzüm kızardı , başımı çevirdim o kadar.
  • en güzelini oradaki hanımefendi söylemiş;
    - bu çocuk bu kızı dövseydi rahatsız olmazdınız!

kesinlikle katılıyorum, kafasını başka yana çevirir görmemiş gibi yapardı.
  • bu ulkenin en buyuk sorunu insanlarin duzenli sex hayatinin olmamasi. sevisemeyen, cinsel hayati olmayan herkes birinin birine dokunmasina karsi geliyor, rahatsizlik duyuyor, kafasini cevirip gidebilir ama yapmiyor cunku icten ice bastirilmis arzulari aciga cikiyor, hayvani durtuleri agir basiyor, burda aile var, acik alandayiz niye opusuyorsunuz vsvs. dikkat edin bu insanlar hep muhafazakar insanlar. niye acaba?

edit: bir insan baska bir insani rahatsiz etmedigi surece istedigini yapabilir. ayni sekilde ramazanda oruc tutmayan insanlarin dovulmesi ayni sey
    . adam tutmayabilir kafani don git niye dovuyorsun?
  • artık bu yobazlara dur diyen birileri varmış dediğimiz olay.

sabrımız taştı.
  • "...
    görmekten,duymaktan,dokunmaktan korkuyorlar
    sevmekten korkuyorlar bizim ferhad gibi sevmekten
    ..."
  • allahım böyle insanlar artsın nolur amin
  • bu öpüşen çift olaylarına neden bu kadar takılıyorlar anlamadım. ben de bazen metro beklerken öpüşen gençleri görüyorum. öpüşen insanları izlemek hoşuma gitmediği için kafamı çeviriyorum. ınsanların öpüşmeleri ile bir sorunum yok hatta birbirlerini sevmeleri hoşuma gidiyor ama izlemek istemem o yüzden kafamı ceviririm. siz de öyle yapın kardeşim. hoşunuza gitmiyorsa kafanızı çevirin sadece. öyle yorumlar var ki sanki public seks yapmış adamlar. öpücük ya bu. bundan nasil tahrik oluyorsunuz? yahu adam sizi öpse de tahrik olsanız anlayacağım. ama görerek nasil tahrik oluyorsunuz ya? bu kadar mı açsınız?
  • insanımızın tartışmayı bilmediğinin göstergesi olan vaka.

kız çocuğu öldü, tecavüz oldu vs. bu konudan bağımsız şeylerdir. (bkz: ad hominem)
    bunu anlatamıyorsun cahillere. neresi ad hominem bunun yea diyen duble cahiller de çıkabilir, onların durumu daha da kötü, yarı cahil tam cahilden daha tehlikeli aq.
hesabın var mı? giriş yap