şükela:  tümü | bugün
  • herkes olabilir.
    (bkz: ilk taşı günahsız olan atsın)
  • "bi çekilin de geçeyim alla allaa" diyenler de vardır.
  • metrodan inerken özellikle omuz attığım insandır. hergün yapıyorum bunu büyük bir zevkle. sonra tam yöneliyorum yürüyen merdivene birde ne göreyim yürüyen merdivenin sol tarafında dikilen insanlar. sonra patlayıyorum kayahan'dan allah'ım neydi günahım.
  • hak verilmez, alınır düsturunun kinetiğe dönmüş halidir. büyükşehirlerde daha çok ete kemiğe bürünen bir tür saygısızlık. büyükşehir demişken metrobüsten dolayı istanbul'a özgüdür!
  • kuş kadar beyniyle yaşamaya çalışan insandır. muhtemelen de beyin yetmezliğinden ölecektir.

zaten içeride boş yer olmadığı halde, inenlere öncelik tanıması halinde kendisi daha erken binebileceği halde metronun kapısına doğru niçin yaptığını bilmeden kavis yapan adamdır.

tüm insanlar varolur ama bir kısmı hakikaten yaşar, demiş düşünür. bunlar sadece varolanlardan.
  • kapı açılır açılmaz içeri hamle yaptığında özellikle üzerine doğru giderek geriye doğru ittiğim insandır. açı uymazsa omuz attığım falan da görülmüştür. sonra da döner ters ters bakarım özellikle. bir de bunun, bekleyen herkesin önüne geçen modeli var ki kendisinden burda bahsetmek istemiyorum.
  • ciddiyetle uyarılması gerekilir.
  • kendimi kötü insan olarak hissettiren insanlardır. çünkü genel olarak sinirlenir istifimi bozmadan çata pata sesler çıkartırken kapıdan çıkar giderim. yahu bir kaç saniye bekle, nasıl olsa metronun o durakta durması için gereken süre daha öncesinden ayarlanmıştır, elbette bineceksindir değil mi? ama yok, bunlar bir an önce binmelidirler, tabakhaneye doğru gidiyorlar ya!

ha bir de bunların metro içerisinde, kapı ağzını tıkayarak bekleyenleri vardır, onlar da bu gruba girerler.
  • aynılarının metrobüs versiyonları da vardır ki ikisine de hayvan diye bağırıp iteklediğinizde korkup sinmişliği vardır... anons yapılıyor anlamıyorlar, insan gibi uyarılıyorlar anlamıyorlar hayvanlıkları baki kalmış eşşeklerdir kendileri... ayrıca metro ve metrobüs merdivenlerinden inenlerin yerinden yukarıya çıkmaya ya da tam tersi aşağıya inmeye çalışanlar da bunlardandır... bunlar insan ile hayvan arasında şehirde yaşamaya çalışan mutantlar sanırım ama tersine evrim yaşıyorlar o ayrı... çok doluyum be sözlük öyle böyle değil...