şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sabah 9:25’te ayrılık çeşmesi marmaray durağı’ndan m4 metro hattına geçmek üzere turnikeden geçecekken yeni türkiyenin sikko yüzü bir fesli önüme atladı ve akbil bastı. sırayı görmesine rağmen bu hakkı kendinde gördü. onun yüzünden arkada bikaç kişi çarpıştık. bir özür dile be adam deyince yakamdan tutup “kusura bakma” dedi. bayağı dövecek gibi. ben “böyle özür mü olur?” deyince metro girişinde onca polis ve güvenlik görevlisi varken beni itip “sabah sabah kafamın tasını attırma seni burada komalık ederim. polisler var diye bir şey yapamam sanma.” diye tehdit etti. yürüyen merdivenlerden aşağı inince de direkt dirseğini boynuma dolayıp boynumu sıkıştırdı ve “kardeşim bak özür diliyorum” diye yine saldırmaya başladı. çevreden geçenler de müdahale etmedi. bu gün ben komalık olabilirdim, hem de ne idüğü belirsiz bir puşt tarafından komaya sokulabilirdim

  güvenliğimizi sağlamakla görevli onca kişinin gözü önünde hem de. yeni türkiye’ye, yeni türkiye’yi arzulayan her bir kişiye, yaşam alanımı bu şekilde daraltan orospu çocuklarına ve de 15 temmuz’dan sonra “tayyip şöyle pomçik oldu, böyle tatlı. akpliler o kadar da kötü değil. cahiller aslında daha dürüsttür” diyenlere de kafam girsin. bu eser hepinizin.

  aradan 40 dakika geçmiş hala sinirden elim ayağım titriyor. biz bunları hakedecek ne yaptık?

  edit: http://i.hizliresim.com/mkqvqm.png yazıda imla ve noktalama dışında bir değişiklik yapmadığıma dair kanıt olsun bu.

  çok fazla destek mesajı geldi, cevaplayabildiğim kadar cevaplamaya çalıştım. cevaplayamadıklarımdan özür dilerim. öncelikle destek olan herkese teşekkür etmek istiyorum.

  yazılan entryleri de tek tek okumaya çalıştım. birkaç anabaşlık halinde cevaplamam gerekiyor.

  1) "elin kolun yok muydu, neden karşılık vermedin?"

  şöyle ki; karşılık vermek iki defa tehlikeli. ilk olarak delinin fiziksel müdahaleden çekinmediği aşikar. birçok kişinin de belirttiği gibi bıçağı takıp beni öteki aleme yollayabilirdi. ikincisi diyelim ki ben karşılık verdim ve adamı hakladım. bu durumda iki alt ihtimal peyda oluyor.

  * ben adamı haklarım ve polis güvenlik görevlileriyle el birliği edip beni yığabilir. neden bu ihtimal var? bu ihtimal var çünkü bu olay diplerinde gerçekleşti ve müdahale etmediler. polis vazife ve salahiyet kanunu, polise; idarenin kolluk görevleri hakkındaki yönetmelik ve yerleşik içtihat ise güvenlik görevlisine böyle bir olayda şikayet beklemeksizin önleme, bertaraf etme vazifesi yüklüyorken bunu yerine getirmediler ve sair tecrübelerle kanıtlanmış bir şekilde polis saydığım iki unsur da beni değil o adamı koruyacaktı.

  * ben adamı haklardım ve polis bir güzel haşatımı çıkardıktan sonra beni içeri alır ohal sebebiyle uzatılmış gözaltı süresinin sonunda savcıya sevk eder ve muhtemelen savcı da kasten adam yaralama, kasten adam yaralamanın nitelikli hali vs. ile 2(iki) yıl veya üzerinde içeri tutulmamı talep ederdi. bu kanıya nereden varıyorum? hırsız, katil, tacizci ve tecavüzcüler mahkemelerde aklanıp(!) sokaklarda fink atarken içeride yatanları görüyoruz. ha şimdi bu benim için neden korkutucu onu açıklayayım. beni başka yerlerden tanıyan bazı yazarların burada belirttiği gibi öğrenciyim. bu okuldan uzaklaştırılmamı sağlamaya yeter. hadi diyelim yine bir şekilde af geldi ve okula devam ettim diyelim; avukatlık kanunu'na göre avukatlık ruhsatnamesi almam imkansız hale gelecektir. akademik kariyer yapmak istesem bunun da önü kapanacaktır. sicilimde yer alacağı için herhangi başka bir işe kabul edilmem dahi zorlaşacaktır ki bakmakla yükümlü olduğum/olacağım insanlara da zarar verecektir bu durum.

  2) "madem adama karşılık vermeyecektin, neden ilk başta özür dilemesini istedin?"

  bazen sinirleriniz çok gerilir de otomatik olarak söylersiniz ya bir şeyi. işte durum biraz bundan kaynaklı. angut önüme atlayınca ben turnikeye akbilimi basmak üzereydim ve önüme atladığı için durmak zorunda kaldım. o hattı kullananlar aşağı yukarı o saatlerdeki yoğunluğu biliyorlardır. arkadan gelenlerle çarpıştık. kimsenin hoşuna giden bir durum değildi. her neyse bu konuda karşılık vermememin sebeplerini bir önceki maddede açıkladım.

  3) "serin hikaye bilader.", "fes uydurup adamı karşı tarafa koymuşsun.", "akpli olduğu alnında mı yazıyordu?"

  öncelikle; başımdan geçen bu olay keşke gerçek olmasaydı. sabah sabah öyle bir olay yaşamak gerçekten yıprattı, bir de üzerine yalancı muamelesi eşantiyon oldu. yazdıklarım yaşadıklarımdan ne bir kelime fazla ne de bir kelime az. sonralıkla erif akpli veya değil demedim. tek dediğim şey doğru düzgün okunursa "yeni türkiyenin sikko yüzü". akpli olsun olmasın, bu tipler bu özgüveni eğer kendilerinde buluyorsa bunun yegane sebebi onları palazlandıran yeni türkiye sevdalılarıdır. bu adam ve benzerleri bize saldırdıkça bizi sindirmeye hak bulan akpli bürokratlardır. akpliler diye yazıda geçen tek kısım bu yöndeydi. insanlara yapmaları veya yapmamaları yönünde komut verme hakkı görenleri işaret etmiştim ve gelin görün ki sözlükteki trolleri bu defer bu yönde çalıştılar. bundan birkaç yıl öncesine dek bu kadar rahat saldırabildiklerini söyleyebilen beri gelsin. eleman orada beni öldürse, başlığı ben değil de başkası açsa yine aynı muhabbet devam edecek hatta ölmediğimi sadece ölü taklidi yaptığımı söyleyen tipler çıkacaktır.

  4) "neden polise şikayet etmek/155'i aramak yerine buraya yazdın?"

  polisin dibinde gerçekleşti diyorum ve hala polise şikayet et buraya ağlama cevabı alıyorum.

  5) "savcılığa şikayet et"

  tanıdık bir savcıyı aradım biraz fikir edinmek için. ilk söylediği "boşuna vakit kaybedersin bu konularla ilgilenmezler." oldu. sonra da "hem adam dediğin gibiyse muhtemelen ihale sana kalır. ifadesinde nefsi müdafaa, haksız tahrik der; seni zora sokar." diye ekledi. evet görüntü kaydı var, fakat orada benim yanımda şahit olacak kimse olmadıktan sonra giren yine bana girmiş olur.

  6) "çakı, biber gazı, şok tabancası taşı", "savunma sanatlarından birini öğren, bir dahakine ağız burun dağıt"

  ilki için ohal kapsamında üçü de taşınması yasaklananlar arasında ki hukuk bürosunda ayak işleri yaptığım için her gün adliyeye girip çıkmam gerektiğinden yine taşımam imkansız.

  savunma sanatlarını öğrenmek için vakit/nakit endeksinin 1(bir)'e yakın olması gerekiyor ki ben sürekli 0,1 ile 100 bantlarında takılıyorum.

  7) "biz demişsin de siz kimsiniz ulan?", "bunu hak edecek ne yaptık derken neyi kastediyorsun?"

  bizden kasıt hala nezaket, adap ve hümanizm kaygısı taşıyan insanları kastediyorum. hak etmek konusuna gelecek olursak; şahsım adına kimseye kasten bir zarar vermedim ve zarar vermeme yol açacak kararlardan uzak durdum hayatım boyunca. benim gibi toplum tarafından "ezik", "korkak", ödlek", "ağlak" diye sıfatlandırılan pek çok insanın hala var olduğuna inanıyorum ve gerçekten soruyorum; biz bu kötülükle yaşamayı, bu tür şeylerle her gün karşılaşmayı gerektirecek ne gibi bir şey yaptık?

  başıma gelen bu olayı yazdım zira her gün benzeri pek çok olay gerçekleşiyor ve insanlar sessiz kalıyor, içine atıyor ve her gün daha da mutsuz oluyor. yazdıklarım üzerine birçok yazardan benzer şeyler yaşadıklarına dair mesajlar aldım ve en büyük ortak noktaları ne biliyor musunuz? hala ümit etmeleri ve çabalamaları. bir gün iyiliğin ve nezaketin bu topraklara yeniden geleceğine inanmaları.
 • (bkz: ybsg)
 • tam bir yüz verdik ayıya geldi sıçtı halıya vakası. geçmiş olsun.
 • ben böyle naif insanlara çok üzülüyorum. çeneye kuvvetli bir yumrukla çözülebilecek bir meseleyi gelip burada duygusal bir dille anlatıyorlar. öyle yaratıkların anladığı dil budur. kimse de kalkıp şiddet tü kaka demesin. bu ülkede malum kesime göre ötekiyseniz can güvenliğiniz yok demektir. sus pus olup sıranın kendinize gelmesini beklemeyin ve kendinizi korumayı öğrenin.
 • ülkede adalet diye bir şey yok.
  savunma sanatlarından birini öğrenip bu tarz çomarların ağzını yüzünü dağıtın.
  korkmayın ceza falan almazsınız.
  amacınız rakibi etkisiz hale getirmekse daha barışçıl bir spor olan aikido derim.
  yok ben anasını sikecem böyle götlerin diyorsanız muay thai öneririm.

  edit: muay thai alternatifi olarak wing chun önerisi aldım.
  dar alanda daha efektif olacağı söyleniyor ayrıca ustaya da saygı buradan;
  (bkz: ip man)
  edit 2: aikido fazla emek istediğinden daha kısa vadede etkin sonuç için jui jitsu,sokak dövüşüne daha yatkın olarak da krav maga önerileri gelmiş bulunuyor.
 • adamin akp li oldugunu hemen anlamissin kardes bravo. bu tarz insanlarin inandiriciligi yok bende.
 • geçmiş olsun.

  abicim, dün iett de bir kadın vardı çocuklu bir sağa bir sola savruluyor dedim yer vereyim. aboww vermez olaydım ya lan. yemediğim laf kalmadı.
  bir kaç gün önce tramvayda tam kartı basacağım lavuğun biri önüme atladı, bastı kartı geçti iki metre sonra pardon dedi devam etti.

  açıkçası muhattap olmayın abi, gerek yok hem kendinizi yıpratacaksınız hem de sinir sahibi oluyorsunuz, siktiredin. allaha havale edin ama bulaşmayın anasını siktiklerime.
 • bunların zamanı dolacak işler tersine dönecek ve çok şükür ki ben o zamanları görebilecek yaştayım umarım bi iş gelmez başıma o zamanı görene kadar