şükela:  tümü | bugün
  • bugün metroda işe giderken tam da oturaklar yeni dolmuşken bir kadın bindi metroya. şöyle bir iki saniye baktım. hamile mi değil mi anlamaya çalıştım. göbek gibi duruyor ama tam olarak da değil. hamile kadın tespit etmek gibi bir uzmanlığım da yok zaten. en geç 2 saniye içinde yerimden kalktım. başka kimsede hareket yokken bunu ben yaptım ve gideceğim 10 durak var. öncesinde de metroya kadar otobüste ayakta gelmişim. ulan kadın oturdu yerime ne bir teşekkür ne bir tebessüm ne bir göz teması. sanırsın kendi özel arabasında koltuğuna oturmuşum da beni koltukta görmüş ve sinirlenmiş gibi bir surat. bu ne nezaketsizlik be kardeşim. dağdan mı indin. dudağının bir tarafını yarım saniyelik germen bu kadar mı güç? kafanı hafifçe eğmen 1000 kalorini mi alıyor nedir yani?

ardından 9 durak gittik, başka bir kadın bindi 7 yaşında bir çocuğu var. hamile kadın birden nezaketi hatırladı. ağız, dil ve konuşma becerisi yüklendi kadına ve "ben de zaten inecektim siz gelin oturun" dedi çocuklu kadına. iyi yaptın aferin.

bakın akabinde ne oldu. çocuklu kadın bir durak oturdu ve kendisinin önünde ben varken arkamdaki benden daha genç kızın koluna dokunup "sen gel otur" yaptı. ardından indi çocuğuyla metrodan.

işte bunlar hep bu coğrafyada olan şeyler. kadın öyle bir talep görüyor ki bu ortadoğu ülkesinde sanırsın allah sadece kendilerini yaratmış diğer insanları da kadın kendi başına yaratmış. kainat etraflarında dönüyor. güneşimiz yıldızlarımız onlar.

değilsiniz ulan değilsiniz. aksine sizler feminizmin bataklığında çırpınan insanlığın yüz karalarısınız.

ahmet kural, aylarca gömdünüz bu adamı burada. ben de hiç sevmem kendisini. fakat kim bilir nasıl çıldırttı onu sıla adlı şımarık kadın da adam kendini tutamayıp karşılık verdi itişme esnasında.

bundan sonra hamile kadınlara yer vermem diyemiyorum, demeyi isterdim ama diyemiyorum. biliyorum aranızda hala iyi kalabilmiş kaliteli insanlar var. umarım diğerlerine örnek olurlar.
  • (bkz: entry nick uyumu)

adam gerçekten 27 yıllık patlama yaşamış ya la.
  • o da bir şey mi? ben yeni iş yerinde hamile bir kadını tebrik ettiğim için kadınlar tarafından cırmalandım. kadın hamile değilmiş :/
  • bu ülkede sadece gülümsedi diye tecavüze uğrayan ve öldürülen kadınlar var. mahkemede gülümsedi gönlü var sandım diyip sıyrılanlar var. o kadar ortadoğu edebiyatı yapmışsın ama yaşadığın coğrafyadaki erkeklerin hayvanlıklarınıda unutmuşsun.

edit : nezaketin olması gerektiği ve toplumsal görgü kuralları konusunda daha medeni olmamız konusunda bende hemfikirim. ancak yaşadığımız ülkede durum tam aksi yönde ilerliyor. nezaketi bekleriz gelmezse kafaya çok takmamak lazım en azından şimdilik takmamak lazım. garip bir şekilde insanlar cesaretlendi, her gün bir yerlerden taciz, tecavüz, istismar haberleri çıkıyor. deli cesareti olsa gerek bu, ancak cehaletin karanlık ellerine teslim olmuş bir toplumun içinde meydana gelecek hadiseler. bu yüzdendir ki insanlar savunma mekanizmaları oluşturuyor kendi kendine.

şahsen kendi adıma konuşmak gerekirse, ben trafikte olsun başka yerde olsun kimseden nezaket beklemiyorum. çünkü insanlar öyle bir hale gelmiş ki, çakmağı çaksan alev alacak. kişinin kafasında neler dolu bilemiyorsun. eşiylemi tartışmış, işten mi kovulmuş, patronu ile mi tartışmış, ödeyemediği borcu mu var, akşam eve götürecek bir ekmek parası mı yok. bu psikoloji ile insan insanlıktan çıkabilir ve anlık bir kararla hayatınıza mal olabilecek bir şeyler yapabilir. ne gerek var ?
  • teşekkür nezaketi bekleyen birinin başka bir erkeğin şiddetinin haklılığını savunduğu bir garip başlık. sen bi güzellik yapmışsın yer vererek. sen bununla mutlu ol, huzur bul zaten. karşı tarafın teşekkür etmemesi onun noksanlığı ve ayıbı. o eksiklikle ömür boyu ızdırap çekecek o zaten. buradan yürüyüp de ahmet kural'ın şiddetini haklı çıkarmaya çalışmak hangi eksik nörona delalet eder acaba?
  • yazı iyi başlayıp boka sarıyor... sonu ozellikle o saatte orada ne işi vardı,haketti ki dayak yiyor diyen sığırlara bağlamış... bu kafa hakketti ki tecavüz ettim, oldurdum diyen zihniyetle aynı maalesef.
    bu kadar madem konusacaktın, yer vermeseydin keske... yer vererek dunyayı kurtarmadın.
  • bana bu şekilde davrandıklarında, "rica ederim" diyorum.
  • güzel güzel okuyordum da ahmet kural'a nerden geldik arkadaş..
  • gülümsediği için tecavüze uğradı zırvası da sıktı artık. o kadın bunu düşünüp mü teşekkür etmedi yoksa katıksız öküz olduğu için mi sence.