şükela:  tümü | bugün
  • edit : gereksiz uzun yazmışım, okumayın boş verin. `:@ah dagi` düzeltme için teşekkürler.

3 kapı öteden 2 durakta geldiği için ancak 2 durak sonra yer verebildiğim için, iyi o zaman ben inmeyecektim diyerek yerime oturup kontrasına kontra ile karşılık verdiğim kişi sözü.

aklınca bana ineceksin diye yer veriyorsun muamelesi çekiyor.

yer mi angara çocuğu bu numaraları?

lise yıllarında da halk otobüsünün içi tıka basa dolu iken, cam kenarından kalkıp yaşlı bir teyzeye yer vermeyi denemiştim. otobüs o kadar kalabalıktı ki, ben iki koltuk arasında ayağa kalkıcam, yanımdaki teyze benim boşalttığım cam kenarına geçecek, o sırada yaşlı teyze de kenarda boşalmış tarafa oturacak ki ben de onun boşalttığı koridor boşluğuna inebileyim. inerken o kalabalıkta saniyelik olarak ayağına basmışım, hem de destek ayağımla değil. geriden getirdiğim ayağımla. ne terbiyesizliğim kalmıştı ne saygısızlığım, ne işitmediğim beddua. çok üzülmüştüm be sözlük o gün. o yüzden şimdi kontraları affedemiyorum.

edit : girdiyi yazmaya başladığımda saate bakmamıştım, bittiğinde saate baktım 23.58 idi. saçma sapan giriş yazısız bir başlık olmasın diye de 00.00 ı bekledim, kurnazlık yaparak değil. kusura bakmayın.
  • hepimiz ineceğiz diye dumur edici bir karşılık verilebilesidir. ordan da kaybedenler kulübüne bağlayabilirsiniz. "hepimiz ineceğiz, hmm neden ayrı ayrı iniyoruz ki? işte ben bunu anlamıyorum. madem hepimiz ineceğiz neden ayrı ayrı inelim ya? yani bu akşam neden beraber inmeyelim sayın yolcu ya?"

(bkz: yarın yokmuş gibi saçmalamak)