şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ankara'nın eryaman semtinde yapılmakta olan yeni bir avm. şu an göktaşı düşmüşe benzer bir çukur var yapılmakta olan yerde. balon değilse, yapılır ve biterse, oranın trafiğini mahvedecek. demişti dersiniz.

aynısından bir de atina'da var. bu ikisinin birbiriyle bir alakası yok tabii.
  • ankara'da deli gibi rant dönen semtlerden eryaman'da, söğüt inşaat tarafından yapılan rezidans ve avm karma projesidir.

söğüt inşaat bilindiği gibi akp'nin özellikle de melih gökçek'in çok yakın ilişkiler kurduğu bir firmadır. ancak yine de bölgede optimum avm piyasayı domine ettiği için karlılık açısından çok şans vermiyorum bu avm'ye. çünkü eryaman'ın iyice batısında, eryaman'ın sınırında bir noktada. eryaman'ın içinden kimse kalkıp buraya gitmez. sincan-fatih bölgeleri için de lüks gelebilir.
  • metronun dibinde yapılan, ne tesadüf ki tam karşısına da osmanlı stadı yapılan avm. rezidansları da çok lükstür ama aşırı pahalıdır. kısaca optimumu sollaması için şartlar oluşturulmaya çalışılıyor. zaten hem sincan'a hem batıkent'e 5 dakika metro ile.
  • açılışı var diye, i.melih bey, metromalla giden tüm yollara tekrardan asfalt döküyor. bu avm sayesinde yollar toz toprak.. hayır asfaltta cillop gibiydi, ne gereği var lan. şimdi o asfalt parasını öde diyecekler, yine bize giriyor lan o asfalt, hem de duble duble
  • kaç oldu bilmiyorum ama ankaralıların nur topu gibi bir avm'leri daha oldu.
  • ya kardeş, dünyanın neresinde açılan avm için otobüs güzergahının değiştirildiği görülmüş. böyle bir dünya mı var ya. eryaman 1-2 etap metro istasyonuna giden 585 numaralı ego otobüsü birden güzergah değiştiriyor, devlet mahallesi durağına metromallın önüne bırakıyor. haber vermek var mı önceden? yok. metronun önüne mi bırakıyor?hayır, yürümümen lazım bundan sonra. altını çizerek soruyorum; devletin otobüsünün alış veriş merkezine servislik yaptığı dünyada nerde görülmüş? türkiyede.
  • bitmeyen metroya açılış yapanlar, bitmeyen avm’ye de açılış yapıyorlar .
  • olmuş avmdir ama bu kadar mahalle arasına böyle büyük avm açılması işi nasıl olacak merak içerisindeyim. umarım asla kapanmaz çünkü evime şaka maka 60 saniye mesafede sadece. kapanırsa üzülürüm. umarım yeterli kitleye ulaşır. normalde avmler ana arterlerin üzerine ya da en yakın konuma yerleştirilir ama bu avm zaten şehir merkezinden baya uzakta oluşu ve üstüne de hiçbir ana arterde olmayıp mahalle arası diye tanımlayabileceğimiz bir yere baya büyük bir bina inşa edip içerisine de her avmde olmayan mağazalar koyuşu ile çok ilginç bir hal alıyor. gerçi devlet mahallesi metrosu var karşısında ama olsun kızılaydan o metro istasyonu arası 45-50 dk çünkü. aslında avm'nin planına ait bloklara insanlar dolunca zaten kendi asıl hedef kitlesine kavuşacak diye düşünüyorum zira evler baya lüks görünüyor ama olsun yine de cidden ters bir yerde kalıyor. onun haricinde çok mutlu oldum. evime 60 sn olduğunu söylemiş miydim? bu ayarda en yakın bir diğer avm 27 km mesafede bulunuyor oturduğum yere, bu kadar yakına açılmasına olan mutluluğum belki böyle daha iyi anlaşılabilir* ama hakkaten lan mahalle arasına böyle büyük avm mi açılır?
  • bir dünya para harcayıp sincan-fatih mahallesine yapılmış avm'dir. görsel olarak güzel, markalar beş yıldız, gel gelelim ziyaretçilerin çoğu sincanlı hödük. otoparkta yayaya yol vermeyi bilmiyorlar, asansöre binmeyi bilmiyorlar, deneme odalarını düzgünce kullanamıyorlar vs.

dolayısıyla böyle bir ortamda poloyu, lacost u getirip mağaza açtırsanız bile lcw kazanır;)

(bkz: sadece lcw'nin çılgınca satış yaptığı avm'ler)
  • garip bir avm. osmanlı ambiyansı mevcut. mehter takımıyla bugün bu ambiyansı vermek isterlerken izmir marşı çaldılar. bir alkış koptu.

gelen kesim yalnız öyle değil. eryaman'da pek osmanlı takılan yok.