şükela:  tümü | bugün soru sor
 • teknik yapının yeni projesi lansmana çıktığı gün 1+0 daireler tükenmiştir.

  işin ilginç yanı 2015 de teslim edileceği söylenen evlerin 2013 de "sözleşmeden" peynir ekmek gibi satılması cidden ilginç.
 • halkalidaki bahariye mensucat arsasına yapılacak olan insaat projesi. reklamlarında havalimanina 5 dakikada gitmeyi vaadediyolar. bende dort tekerlekli herhangi bir arac ile oradan havalimanina 5 dakikada gitmeyi basaran herkese bira/ayran ismarlamayi vaadediyorum.
 • şüphesiz ki bir yaz günü, pazar sabahı saat 5:30'da sizi evinizden alacak bir ralli pilotunun sizi havaalanına 5 dakikada götüreceği konut projesidir
 • 5 dakikada olmasa da ,bugün saat 18:30 itibari ile proje satış ofisinden çıkıp 15 dakikada ataköy'e ulaşabildiğim proje .
 • söz verildiği üzere kasım 2015 itibari ile teslim edilmeye başlanmış teknik yapi projesi.
  daire tesliminde genel olarak sözleşmeye uyulmuş ancak ısıtma sistemi ve elektrikli cihazların çalışması vs dairede yaşamın tam olarak şubat 2016'da başlayacağının belirtildiği bir form imzalatılmıştır.
 • bu dev binalar mehmet akif mahallesinde bulunur. bu mahalleye ben erkek halimle girmeye korkuyorum. mahalledeki bos duvarlar dhkpc nin bildirileriyle doludur. mahallede eylem, olay, toma, biber gazi eksik olmaz. ayrica eve ulasmak icin bu mahalleye girmek zorundasiniz. yani buradan ev alacaklar bunlari dikkate alsin derim.
 • kapısına kadar gelecek olan metrodan ismini alan, vasat bir sitedir. teknik yapının adına yakışmayan bir sitedir.

  iskan alınmadığı için hala şantiye elektriği kullanılmaktadır. hergün defalarca elektrik kesilir. önlem amaclı 18:00-20:00 arası peyzajın elektriğini kapatırlar, otopark ve bahce aydınlatmalarını kapatırlar, her bloktan cok sayıda asansörü kapatırlar 24. kattan aşağıya ya yürürsün ya da 15 dakika asansör beklersin. bu elektrik dalgalanmalarından dolayı beyaz esyalar ve televizyonlar bozulur. otoparklarında kamera yoktur. biri aracınıza carparsa kim vurduya gidersiniz. günlük kiralıklara denk gelebilirsiniz. ayak ucu kadar bir havuzu yarım yamalak bir fitness centerı vardır. insaatta ve alt yapıda kullanılan malzemeler kalitesiz olduğu için ısınma aktif hale geldiğinde dairenizi su basabilir. elektrik, su ve ısınma giderleri merkezi olduğu için onların hesaplamaları sonucu size teblig edilen tutarı ödersiniz. faturada bir yanlıslık olduğunu düşündüğünüzde bin dereden su getirirler ama cözüm sunmazlar. seve seve de o parayı ödetirler. ödemezseniz avukat flen muhattap olursunuz. sitede oturan cogu kişinin henüz tapuları bile teslim edilmemiştir. site içine acılması beklenen file market ramazan bayramından beri açılmamıstır. en yakınındaki vasat mehmet akif mahallesinde yaşam daha normaldir. en azından paranızla rezil olmazsınız.

  burada yazdıklarımın en kötü yanı ise herseye ragmen eşşek yüküyle aidat istenmesidir. 2+1 için aidat 250 liradır. buna ilave olarak kullanamadığınız sosyal tesislerin su ve dogalgaz giderini isterler. bu da yetmez ortak alan elektrik gideri isterler. bu da yetmez ne olduğu, nasıl hesaplandığı belirsiz bir dünya daire fatura bedeli isterler. bu da yetmez tüm bunları size bildirdikleri için bildirim dağıtım bedeli isterler.

  2+1 için aylık ortalama 400-450 lira karşılığını alamadığınız bir aidat gideriniz olur. karsınızda muhatap bulamazsınız. paranızla rezil olursunuz.

  buradaki yazılanları inkar edecek bir tane de kat maliki yoktur.

  edit: işbu entry karalama amacı ile yazılmamıstır. kendi gördüklerim, yaşadıklarım ve yorumlarımdır. sitede yaşanan bütün aksaklıklarla ilgili kat malikleri hem site yönetimi hem de teknik yapı ile iletişim halindedir. iyileşme olması durumunda bu entryde bahsedilen her problem editlenecektir.
 • tapuları dağıtılmayan teknik yapı sitesidir. yatırım amaçlı daire aldım güzel bir site. tapular konusunda muhatap bulamıyoruz. bir vesile ile irtibat kurduğumuzda aldığımız cevap 1 ay içerisinde tapunuz hazır davet edeceğiz. tabii 2 yıl oldu halen teslim yapılmadı. teknik yapıdan ev almadan 2 defa düşünün derim.