*

şükela:  tümü | bugün
 • ilk katinda the american wing, arms and armor, arts of africa&oceania and the americas, costume institute, egyptian art, european sculpture and decorative arts, greek and roman art, robert lehman collection, medieval art, modern art (2. kata ve mezzanineye de tasar bu bolum) ; ikinci katindaysa the american wing, ancient near eastern art, chinese art, cypriot art, drawings and prints, european paintings, islamic art, japanese art, korean art, musical instruments, 19th century european paintings and sculpture, photographs, south and southeast asian art koleksiyonlarinin bulundugu; gerek bu genis koleksiyonu gerek bircok baska muzeden toplanan parcalardan olusan ozel sergileri gerekse central parki manhattanin en zengin semti olarak bilinen upper east sidea baglayan meydanda bulunmasi nedeniyle dunyada bir numara olarak anilan sanat muzesi.
  su siralar "el greco", "crossing the channel: british and french painting in the age of romanticism" ve "klee abstract" konulu sergileri en populer olan ozel sergileridir.
 • devasa bir koleksiyona sahip olduklari icin elerindekinin hepsini degil sadece en onemli olan parcalari sergileyen muze. buna ragmen gez gez bitmez, national gallery'den bile buyuktur.
 • restorasyon sebebiyle sahip oldugu belli basli eserlerin bir kac aydir berlin'de neue nationalgalerie'de sergilendigi müze.
 • mayıs 1997'de, bill scanga, new york'ta bir galeride açtığı sergide, bu müzedekiler ile birebir aynı olarak hazırlanmış minyatür salonlarda, aynı sanat eserlerinin minyatür replikalarını seyreden samanla doldurulmuş farelerden oluşan eserini sergilemiştir.
 • (bkz: met)
 • gez gez bitmeyen ve çok karmaşık yapısı gereği insanın kaybolduğu, sadece mısır bölümü bile "piramitlerin yarısını buraya taşımışlar" dedirten fikrimce ne madrid'deki müzelerle ne de national gallery london ile yarışamayacak müzedir. bunun nedeni tabii ki kişisel. şehirdeki modern sanat müzesinin varlığı ve binanın karmaşık yapısı bu müzeden alınabilecek keyfi bence gölgeliyor. görüşümce fazla bir kalabalık ve toplama hava hakim. giriş şu an itibariyle 12 dolar. içinde bir bölmeden central park'ı ve sincapları izlemek keyifli.
 • arkadaslari arasinda kisaca "met" diye anilan bu müzenin new york mets ya da new jersey nets ile kariştirilmamasi gerekmektedir...* (bkz: friends)
 • 4-5 dolara kiyilmayip; her odanin, resmin ve eserin incigiyle cincigiyle anlatildigi sesli destek cihazlarinin alinmadigi durumda insani yorabilme potansiyeline sahip olan bir muze (tum buyuk muzeler boyle esasinda $a$irmamak lazim.)

  icerdigi koleskiyonlar acisindan nadir bir muzedir. lakin icinde bulundugumuz zaman diliminde osmanli ve selcuklu eserleri tadilat nedeniyle rafa kaldirilmi$tir. pek az bir kismi kafeteryanin yaninda sergilenmektedir. onu di$inda 50'ler sonrasi agirlikli bir fotograf galerisi vardir, insanin icini urperten tabi eski inka ve cin eserleri bolumu vardir.
 • ozel sergiler dısında müzeye giris aslinda bedava dir. giselerde duhuliye olarak gosterilen tutar aslinda "onerilen bagis tutari" dir. genelde herkes pasa pasa oder bu tutari.
hesabın var mı? giriş yap