şükela:  tümü | bugün
  • yaklaşık 1 senedir severek oturduğum semt. kendisi banliyö olarak geçmesine rağmen var olan rer istasyonuyla 5 durakta eiffel'e ulaşmak mümkün. bunun dışında gayet sakin insanları sevecen ve güvenli. hemen yakınında bulunan orman koşmaya gayet elverişli ve sayesinde meudon'un güzel temiz bir havası var. bunun yanı sıra arabanız varsa, ki benim esas tercih etme sebebim, park yerlerinin ücretsiz oluşu tahmini işinizinde banliyöde olacağından gidiş gelişin rahat olması.
    tabi herşey bu kadar güzelken gece aman allah korusun pariste dışarı çıkınca dönüşü yok. 4 opsiyon kullandım bu güne kadar
    00:30 son rer'e binmek ki gece çıkmanın bir anlamı kalmıyor
    noctilien'e binmek ki otobüsler denk gelse şehirden gelmek 1,5 saat sürüyor en az
    taksiye binmek gece tarifesiyle yaklaşık 30 euro ama kafa güzelken yapıcak bişey olmuyo en azından biriyle dönüyorsam bunu tercih ediyorum
    son olarak en sık yaptığım ve gerçekten uyuyakalmayla savaşın son noktası olan sabah 5:30'da trenlerin çalışmaya başlamasını beklemek
  • auguste rodin'in evi olan şahane bir müzeyi de bünyesinde bulunduran güzel semt, bölge ve hatta il?

http://www.pariste.net/…din-muzesi-musee-rodin.html
  • 1800’lü yılların paris’inde kenar mahallelerden biridir.